صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گزارش تصویری نشست نقد و بررسی «دوران عاشقی» در فرهنگسرای ارسباران

فیلم «دوران عاشقی» شب گذشته 8 شهریور ماه در فرهنگسرای ارسباران نقد و بررسی شد.

فیلم سینمایی «دوران عاشقی» Time to Love آخرین ساخته «علیرضا رئیسیان»با حضور این کارگردان سینما، «مجید میرفخرایی» مدیر هنری، «فرهاد اصلانی» بازیگر، «علیرضا برازنده» مدیرفیلمبرداری، «مینا وحید» بازیگر و «زینب قادری» از بازیگران این فیلم در فرهنگسرای ارسباران روی پرده رفت و پس از آن، نشست نقد و بررسی این فیلم با حضور «شاپور عظیمی» منتقد سینما برگزار شد.گزارش تصویری سینماتیکت از این مراسم را در ادامه ببینید.

«علیرضا رئیسیان» در پاسخ به پرسشی درباره همزمانی اکران فیلم سینمایی «دوران عاشقی» با فیلم «مجید مجیدی» و اختصاص 40 سینما و حدود 70 سالن به این فیلم گفت: یکی از دوستان همکارم به من گفت که شما در این زمینه چرا اعتراض نمی‌کنید؟ چون که فیلمساز جوان آقای ملاقلی‌پور به هروسیله‌ای که می‌توانست اعتراض کرد و من به ایشان گفتم که در فضای مربوط به شغل خودم حتماً حرفم را خواهم زد؛ واقعیت این است که سکوت من نشانه اعتراض است نه رضایتمندی.

 

وی همچنین مطرح کرد:من به هیچ وجه از این وضعی که پیش آورده‌اند رضایت ندارم؛ دلیلش هم خیلی روشن است و اصلاً بحث محتوای فیلم آقای مجیدی مطرح نیست

چون من این فیلم را ندیده‌ام و در مورد آن هیچ قضاوتی ندارم؛ بلکه در مورد شکل اجرای یک کاری است که حقوق دیگران را قصب کرده‌اند. به این دلیل که فیلم‌ارزشمندی ساخته شده است و بینندگان موظف هستند بروند و این فیلم را ببینند.

 

رئیسیان در ادامه افزود: این در شرایطی اتفاق می‌افتد که تا هفته گذشته، فروش «دوران عاشقی» نه پایین آمده بود و نه حتی چهارشنبه که فیلم آقای مجیدی هم که قرار بود اکران بشود و اکران نشد و حالا دلایلش بماند؛ باز هم فروش ما نسبت به هفته قبل و هفته قبل‌تر از آن نه تنها به سمت پایین تغییری نداشت بلکه افزایش هم داشت.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: این یعنی چی؟ یعنی اینکه شما فیلمی ساخته‌اید به گفته خود تهیه‌کننده و پخش‌کننده آن، 116 میلیارد تومان هزینه تولید آن شده در کنار امکانات و تجهیزات دیگری که در اختیارشان قرار گرفته است؛ که در این برآورد آنها را هم حساب نکرده‌اند و در زمانی که این فیلم تولید شده است با این پول می‌شد حدود 120 فیلم سینمایی ساخت. یعنی در آن موقع رقم تهیه بهترین فیلم حرفه‌ای سینمای ایران نزدیک یک میلیارد تومان بود.

 

 

کارگردان فیلم سینمایی «دوران عاشقی» در ادامه تصریح کرد: بنابراین یک پروداکشن عظیم و پرخرج که حتی در هالیوود و سینمای جهان هم کمتر کارگردان‌هایی این شانس به آنها داده می‌شود که با این ارقام فیلم بسازند؛ در ابتدا قرار بود که پخش جهانی داشته باشد و در جشنواره‌ها حضور پیدا بکند ولی می‌بینیم که هر لحظه این اتفاق عقب می‌افتد تا تیر خلاص به سینه ما چند نفری می‌خورد که از قبل برنامه‌ریزی کرده بودیم الان فیلم‌مان اکران شود.

 

وی افزود: یعنی این فیلم، با این حجم سرمایه‌گذاری و حضور این افراد در اجرا و موضوع به این مهم و جذابی و می‌دانید که بحث من ماهیتی نیست و اینکه هیچ فیلمی در عالم نیست که مطلق بتوانیم بگوییم که کامل هست و همه این آراء و نظرات نسبی هستند. و در این فضای کوچک ظرفیت نمایش فیلم‌ها در ایران جای می‌گیریم؛ اتفاقی که می‌افتد این است که همه این بازخوردها در اینجا تکلیفش روشن شود.

                            

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها