صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما جشنواره فیلم فجر

بیانیه‌ي مجمع فیلمسازان درباره‌ي مشكلات اكران دو فيلم

شوراي مركزي مجمع فیلمسازان سینمای ایران درباره‌ی مشكلات پيش‌آمده براي اكران فیلم‌های دارای پروانه نمایش بيانيه داد.

خصوصي
 به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، شوراي مركزي مجمع فیلمسازان سینمای ایران در بيانيه خود با انتقاد شديد از رخدادهاي به‌وجود آمده براي اكران دو فيلم سينمايي آورده است: قطع نظر از کیفیت فیلمها و این که فیلم ساخته کدام فیلمساز است، این اتفاق اسف‌بار را بدعتی در سینمای ایران تلقی می‌کند و اعلان می‌کند با این بدعت، دیگر امنیت نمایش هیچ فیلمی در آینده، تأمین نخواهد بود. ما اگر نتوانیم فیلمی ایرانی را که با لحاظ تمام مراحل قانونی ساخته شده، تحمل کنیم، چگونه می‌توانیم در مقابل موج عظیم فیلمهای هالیوودی قد علم کنیم؟

اين بيانيه افزوده است: در سالی که به عنوان سال تولید ملی با سرمایه ایرانی لقب گرفته، اگر نتوانیم به تولید داخلی و سرمایه بخش خصوصی در سینمای ایران احترام بگذاریم، ناگزیر به احترام گذاشتن به تولیدات خارجی هستیم. همان‌طور که هم‌اکنون وقت بسیاری از مخاطبین ایرانی صرف دیدن فیلمهای سینمایی خارجی می‌شود. ما ناگزیریم مداخله‌های سیاسی را در عرصه سینما نفی کنیم و اعلان کنیم فشارهای سیاسی بر مدیران فرهنگی و فیلمسازان کشورمان، عرصه را بر آنها تنگ خواهد کرد و میدان رقابت فرهنگی برای رقبای خارجی باز خواهد ماند.

چند روز پيش نيز اتحاديه تهيه‌كنندگان سينماي ايران، انجمن سينماداران ايران و كانون پخش‌كنندگان فيلم ايران درباره‌ي حواشي به‌وجودآمده براي اكران فيلم‌هاي نوروزي بيانيه دادند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها