صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مراسم ویژه گروه «هنر و تجربه» برای روز ملی سینما

گروه سینمایی هنر و تجربه برای ۲۱ شهریور روز ملی سینما برنامه‌ای ویژه‌ در سه شهر تهران ، مشهد و اصفهان تدارک دیده است.

هنر و تجربه

 طبق این برنامه قرار است در یک سانس ویژه منتخبی از  چهار فیلم‌ تاریخ سینمای ایران روی پرده برود. فیلم‌هایی از اولین روزهای تاریخ سینمای ایران ، دو فیلم صامت پیشرو و آغازگر در سینمای ایران و فیلم کوتاهی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.پس از آن سه منتقد و پژوهش‌گر سینما درباره تاریخ سینمای ایران نکات و مطالبی را ارائه کنند.

نمایش ویژه هنر و تجربه شامل مجموعه‌ای از آثار ابراهیم خان عکاس‌باشی اولین فیلم‌بردار تاریخ سینمای ایران ، «دختر لر» ساخته عبدالحسین سپنتا با همکاری اردشیر ایرانی (۱۳۱۲) ، «حاجی آقا آکتور سینما» ساخته اوانس اوگانیانس ( ۱۳۱۲ ) و فیلم کوتاه «هفت‌تیرهای چوبی» ساخته شاپور قریب (۱۳۵۴ ) می‌شود که در یک تک‌سانس هم‌زمان با روز ملی سینما است.

این مجموعه روز ۲۱ شهریور در موزه سینما ساعت ۱۹ ،پردیس کوروش ساعت ۱۶ و خانه هنرمندان ساعت ۱۸به نمایش در می‌آید ، در خانه هنرمندان پس از پایان فیلم نشستی برپا می‌شود که در آن جواد طوسی در ارتباط با تاریخ سینمای ایران سخنرانی می‌کند.

همزمان با روز ملی سینما این مجموعه در پردیس سینمایی هویزه مشهد با سخنرانی محمد تهامی‌نژاد و سینما سوره اصفهان با سخنرانی طهماسب صلح‌جو  هم در ساعت ۱۶ به نمایش درمی‌آید. حضور دراین مراسم‌ها برای علاقه مندان سینما آزاد است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها