صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مذاکره شهرام مکری با تهیه کنندگان خارجی برای تولید «سیب زرد»

شهرام مکری با حضور در بازار فیلم بوسان برای ساخت فیلمنامه «سیب زرد» با تهیه‌کنندگان خارجی وارد مذاکره می‌شود.

مکری

شهرام مکری درباره انتخاب طرح سینمایی جدیدش با نام «سیب زرد» از سوی بازار جشنواره فیلم بوسان گفت: «سیب زرد» درباره یک گروه تئاتر است که می خواهند نمایشنامه ای را روی صحنه ببرند و از آنجا که این طرح برای حضور در بازار فیلم جشنواره بوسان در کره جنوبی پذیرفته شده است، من به اتفاق محمد اطبایی در این بازار فیلم حاضر می شویم.

به گفته وی، هدف از این حضور معرفی فیلمنامه «سیب زرد» برای تهیه کنندگان حاضر در بازار است تا برای ساخت آن مشارکت کنند.

کارگردان فیلم تحسین شده «ماهی و گربه» در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: به اعتقاد من یکی از راه های برون رفت سینمای ایران از مشکلات موجود در حوزه تولید، رسیدن به تولید مشترک با دیگر کشورها و تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران خارجی است.

مکری افزود: این ضرورت در بخش فیلم‌های تجربی بیشتر احساس می‌شود زیرا با تولید مشترک، این دسته از فیلم ها بخشی از بازار عرضه بین الملل خود را تضمین می‌کنند و از سوی دیگر مخاطب و بازار فیلم ایرانی نیز از تولید مشترک بهره مند می شود.

وی در پایان گفت: من برای ساخت طرح فیلمنامه «سیب زرد» با تهیه کنندگان دولتی حاضر در بازار فیلم بوسان وارد مذاکره نمی شوم و طرح را به تهیه کنندگان بخش خصوصی از کشورهای اروپایی و آسیایی معرفی می کنم.

بازار فیلم جشنواره بوسان همزمان با برگزاری این رویداد سینمایی از تاریخ ۹ تا ۱۸ مهرماه در کره جنوبی برگزار می شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها