صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«عادت نمی کنيم» به ساخت موسیقی رسید/تجربه ضبط دالبی

فیلم «عادت نمی کنيم» دومین ساخته ابراهیم ابراهیمیان به مرحله ساخت موسیقی رسید و حامد ثابت آهنگساز اثر درباره ویژگی‌های آن توضیح داد.ثابت آهنگساز درباره ساخت موسیقی فیلم «عادت نمی کنیم» گفت: ساخت موسیقی این فیلم در دو بخش انجام شده است؛ بخش نخست مربوط به صحنه‌های فیلم است که موسیقی این بخش برای پیانو، ویولنسل و ارکستر زهی نوشته شده و بخش دوم موسیقی مربوط به تیتراژ پایانی فیلم است که در این بخش موسیقی برای ارکستر سمفونیک و ویولنسل نوشته شده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین همکاری خود را با ابراهیم ابراهیمیان کارگردان فیلم «عادت نمی کنیم» تجربه کرده است، بیان کرد: فیلم «ارسال آگهی تسليت براي روزنامه» را که نخستین تجربه فیلمسازی ابراهیمیان است، دیده بودم و با سلیقه این کارگردان آشنایی داشتم اما من به شخصه فیلم «عادت نمی کنیم» را بیشتر دوست دارم.

ثابت «عادت می‌کنیم» را یک اثر اجتماعی دانست که در ساخت موسیقی این نکته را در نظر گرفته است و درباره دیگر ویژگی‌های موسیقی این اثر اینگونه توضیح داد: ضبط موسیقی این فیلم سینمایی به صورت دالبی با همکاری علیرضا علویان که صداگذار فیلم نیز هست، انجام شد. من به شخصه تجربه ضبط موسیقی بر اساس طراحی دالبی را نداشتم و از این جهت همکاری در این فیلم تجربه ارزنده ای برای من به شمار می آید.

آهنگساز فیلم سینمایی «پرسه در مه» در پایان گفت: پیشنهادهای دیگری برای ساخت موسیقی فیلم دارم اما هیچ یک از این پیشنهادها به مرحله اجرا نرسیده است.

فیلم «عادت نمی کنیم» یک درام اجتماعی است که فیلمنامه آن به صورت مشترک توسط ابراهیمیان و سارا سلطانی نوشته شده است و بازیگرانی چون هدیه تهرانی و محمدرضا فروتن در دو نقش سیما و احمدرضا بازی مقابل هم بازی می کنند. «عادت نمی کنیم» برای حضور در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر آماده می شود.


 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها