صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«حمید هما» به «هنر و تجربه» می‌رود

مستند «حمید هما» به کارگردانی محمد علی سجادی که به زندگی و مرور آثار حمید سمندریان و همسرش هما روستا می پردازد به زودی در گروه «هنر و تجربه» اکران می شود.

 
مستند «حمید هما» قرار است بعد از دهه محرم در سینماهای گروه «هنر و تجربه» اکران شود.

محمد علی سجادی کارگردان سینما درباره این مستند گفت: نسخه سینمایی این اثر به مدت ۱۰۱ دقیقه آماده اکران در سینماهاست و یک نسخه چهار ساعته دیگر نیز وجود دارد که امیدواریم به شکل دیگری امکان نمایش داشته باشد .

سجادی افزود: سال ۹۲ با من تماس گرفتند و گفتند می خواهند یک نکوداشت برای هما روستا برگزار کنند. از من خواسته شد فیلمی در این باره بسازم. ابتدا قرار بود یک فیلم ۸ دقیقه ای ساخته شود ولی با حجم زیادی از اطلاعات و ایده های دریافتی زمان این فیلم بیشتر شد .

وی متذکر شد: همواره خودم را وامدار حمید سمندریان و هما روستا می دانم به همین دلیل سعی کردم با این مستند حق مطلب را نسبت به این دو بزرگوار ادا کنم. به نظرم سمندریان نقش مهمی در تئاتر ایران داشت و این مستند می تواند اثر مفیدی برای نسل جوان و علاقه مندان جدی سینما و تئاتری باشد که اطلاعات کمی درباره این دو هنرمند دارند .

سجادی در پایان درباره اکران این مستند در گروه «هنر و تجربه» گفت: اکران «حمید هما» در گروه «هنر و تجربه» فرصت خوبی است چون افراد بیشتری با زندگی این دو هنرمند آشنا می شوند و فرصت مناسبی برای مرور زندگی و آثارشان فراهم می کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها