صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

پاسخ علی مطهری به پرسش مدیر سینمای نمایش دهنده «گشت ارشاد»

 سعید سهیلی، کارگردان فیلم "گشت ارشاد" در یادداشتی نوشته است: از یکی از منتقدین فیلم پرسیدم اگر من از چراغ قرمز رد بشوم در آن طرف چهار راه پلیس جلویم را گرفت، من را جریمه می‌کند یا شلاق می‌زند؟ جواب داد مسلما جریمه می‌کند، گفتم پس چرا می‌خواهید من را شلاق بزنید؟ اگر من از چراغ قرمز رد شده‌ام، چرا می‌خواهند مرا شلاق بزنند؟ مجازاتی که در نظر گرفته‌اند اصلا با میزان خطا و جرم مناسبتی ندارد.
کسی که جلوی من را هم گرفته پلیس نیست، مرد قانون نیست، افراد دیگری هستند، کسانی که ربطی به موضوع ندارند. نمی‌دانم چرا می‌خواهند دم فیلم من را به فیلم "خصوصی" گره بزنند؟ این دو فیلم هیچ ربطی به هم ندارند.
خیلی از نمایندگان محترم مجلس فیلم را دیده‌اند، آقای مطهری با خانواده‌اش به دیدن فیلم رفته است، در پایان فیلم مدیر سینما از وی سوال می‌کند که نظرش درباره فیلم چیست؟ او می‌گوید اگر فیلم مشکل داشت من با خانواده‌ام به دیدنش نمی‌آمدم به بعضی از قسمت‌های آن انتقاد دارم که اگر نبود بهتر می‌شد.
وقتی یک نماینده مجلس درباره فیلم این گونه صحبت می‌کند یا حمایت‌هایی که از طرف دوستانی که دغدغه سینمای انقلاب اسلامی دارند را می‌بینم، دلگرم می‌شوم، اما نمی‌دانم چرا عده‌ای با "گشت ارشاد" مشکل دارند و این گونه به آن حمله می‌کنند مگر من چه کاری کردم؟ قبول دارم که فیلم مشکلاتی دارد اما نه در آن حد که دارند با آن مقابله و دشمنی می‌کنند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها