صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

این سینماها امن است / مطمئن باشید

سیدهادی منبتی تأکید کرد که سینما آزادی به لحاظ امکانات ایمنی همچون سیستم اعلام و اطفای حریق هیچ مشکلی ندارد.

این سینما ها امن است
 عضو هیأت مدیره پردیس سینمایی آزادی اعلام نظر بعضی از اعضای شورای شهر درباره نداشتن پایان کار سینما آزادی که در چند روز اخیر مطرح شده است، توضیح داد: سیستم‌های اعلام و اطفای حریق سینما آزادی کاملا مجهز و به روز است اما مشکلی که این سینما برای دریافت مجوز پایان کار دارد شبیه مشکلی است که دیگر پردیس‌های سینمایی مانند تماشا، ملت و... نیز با آن دست به گریبان هستند.

منبتی ادامه داد:‌ ما در این پردیس‌های سینمایی بهره‌بردار هستیم و با وجود این در این مدت بارها و بارها با آتش‌نشانی مذاکره کرده‌ایم اما این سازمان کمیسیون هفت نفره‌ای دارد که هر یک از آن‌ها پس از بازدید نظرات متفاوتی را ارائه می‌کنند. به این معنا که ما هر بار ایرادی را برطرف می‌کنیم اما کارشناس بعدی ایراد تازه‌ای را مطرح می‌کند.

مدیر پیشین موسسه تصویر شهر خاطر نشان کرد: مثلا پردیس سینمایی ملت چهار، پنج دفعه توسط کارشناسان آتش‌نشانی بازدید شده است اما می‌گویند ضوابط و قوانین آتش‌نشانی سیال و متغیر است.

منبتی افزود: پردیس سینمایی ملت شاید یکی از ایمن‌ترین ساختمان‌ها به لحاظ اطفای حریق باشد اما این پردیس هم مجوز پایان کار ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا کمیسیونی با نمایندگان آتش‌نشانی و شورای شهر تشکیل نمی‌شود تا برای مجوز پایان کار پردیس‌های سینمایی تصمیم مشخصی گرفته شود، تأکید کرد: آنچه دوستان به عنوان اعضای شورای شهر در چند روز اخیر مطرح کرده‌اند، فرصت بسیار خوبی است تا این کمیسیون متشکل از نمایندگان شورای شهر، پردیس‌های سینمایی و آتش‌نشانی تشکیل شود و بنده هم از طریق همین گفت‌وگو این پیشنهاد را مطرح می‌کنم.

مدیر پیشین پردیس سینمایی ملت یادآور شد: ما فقط بهره‌بردار هستیم. هر جا ایرادات قابل حلی بوده که توان برطرف کردن آن را داشته‌ایم، در این زمینه اقدام کرده‌ایم. زیرا به هر حال سلامت مردم و مخاطبان برای ما مهم است. پردیس‌های سینمایی مکان تفریح خانواده‌هاست و باید از ایمنی لازم برخوردار باشد و در همین زمینه اطمینان می‌دهم که تمام پردیس‌های سینمایی شهرداری از نظر ایمنی در صدر سازه‌های ساختمانی هستند و ایرادات مطرح شده ربطی به ایمنی ندارد بلکه اشکالات ساختمانی است که شرکت توسعه فضاهای فرهنگی باید آن‌ها را برطرف کند.

سیدهادی منبتی در پایان متذکر شد: جالب است که سینماهای لاله‌زار با وجود قدمت 50 ساله مجوز دارند اما پردیس‌های سینمایی ملت یا آزادی با اینکه مجهز به آخرین سیستم‌های ایمنی هستند، هنوز پایان کار ندارند و امیدوارم در این زمینه هر چه زودتر تصمیم مناسبی گرفته شود.

در چند روز اخیر علیرضا دبیر و اقبال شاکری اعضای شورای شهر اسلامی تهران اعلام کرده بودند که سینما آزادی مجوز پایان کار ندارد. در همین زمینه رضا سعیدی‌پور مدیر این سینما روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با ایسنا توضیح داد که مشکل پایان کار سینما آزادی به مسائل ایمنی برنمی‌گردد بلکه به دلیل ایرادات ساختمانی است که انجام آن بر عهده شرکت توسعه فضاهای فرهنگی است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها