صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مهدی کرم پور : نباید پس از گذر از مراحل مختلف تولید ، در مرحله اکران نهاد های بی ربط دخالت کنند

 کارگردان فیلم سینمایی «پل چوبی» با اشاره به اعمال نظرهای سلیقه‌ای در سینما تاکید کرد مسئولیت‌پذیر نبودن مدیران به سینما ضربه زده است.
مهدي كرم‌پور درباره اهميت ارائه پروانه ساخت و تأثيرگذاري آن در روند كيفي سالانه سينما به سايت سوره سينما گفت: به نظر می‌رسد صدور پروانه ساخت هيچ ارزشي ندارد، بعد از گذر از مسيرهای مختلف به سختي فيلمنامه‌اي مجوز ساخت مي گيرد، بعد از توليد براي اكران نيز با مشكل رو به رو مي‌شود و بعد از عبور از مرحله پروانه، ارشاد هيچ مسئوليتي در مقابل حوزه اكران ندارد و همه نهادهاي غيرمرتبط در آن حيطه دخالت مي‌كنند.
این نویسنده و کارگردان افزود:‌ فيلمساز در اين شرايط دچار سردرگمي مي شود كه براي ساخت يك فيلم و حمايت از آن بايد به كجا و چه نهادي رجوع كند و اجازه و مجوز ساخت بگيرد. وقتي مراتب تصميم گيري متعدد باشند و هر كدام با نگاه سليقه‌اي واكنشي را به طرف سينما انجام دهند ديگر مدیریت سليقه اي مي شود و هيچكس مسئوليت حمايت را نمي پذيرد و ضرر مالي و معنوي نصيب سينماگرها مي‌شود.
وی ادامه داد:‌ سينماي ما دچار بحران جدي است و گاهي نبود مسئوليت پذيري بسياري از فيلم‌ها را قرباني مي كند. وقتي كه شرايط كارشناسانه با نگاه‌هاي گوناگون فرهنگي، اجتماعي فراهم شود و پروانه ساخت هايي كه توسط ارشاد به فيلمسازان داده مي شود عادلانه و با توجه به نياز مخاطب و اعتماد كامل به هنرمندان باشد آن وقت سينما مي تواند به حيات مفيد خود ادامه دهد.
كارگردان «چه کسی امیر را کشت؟» افزود: بايد تخصص ها و مهارت ها را قدر بدانيم و مسئولين و جامعه به هنرمندان اعتماد كنند و بدانند كه هنرمندان خودشان كاملاً به حساسيت ها و ارزش هاي كشور واقفند و همواره سعي در ارتقای سطح فرهنگي و هنري آثارشان را دارند. هر كس با هر نگاه و بدون تخصص در مورد فرهنگ و هنر نمي تواند اظهار نظر كند و در حوزه نقد فيلم برآيد. چرا كه فرهنگ و هنر و به خصوص هنر سينما يك بحث استراتژيك است و مانند فوتبال نيست كه همه خارج از گود بتوانند با آن برخورد كنند و در موردش تصميم بگيرند.
وي در پايان گفت: با وضعيتي كه براي سينما اوايل امسال به وجود آمد احساس نمي كنم وضعیت خوبي در توليدات امسال داشته باشيم. اميدوارم تعهد و تخصص هنرمندان به رسميت شناخته شود و مديران با نگاه كارشناسانه از همه نگرش ها و مضامين حمايت كنند.
چشم‌انداز اکران 91 نگران کننده است

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها