صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«عصر یخبندان» وارد شبکه نمایش خانگی شد/پایان بندی فیلم در نسخه خانگی تغییر کرد

جدیدترین فیلم اکران شده مصطفی کیایی؛ «عصر یخبندان» سه شنبه 12 آبان ماه وارد شبکه نمایش خانگی شد.

عصر یخبندان
شنیده ها حاکی از آن است که پایان بندی اثر عوض شده و همان نسخه ای که روی پرده بود، عرضه نمی شود.

منصور لشگری قوچانی تهیه کننده «عصر یخبندان» گفت: منابع درآمد در سینمای ایران باید اکران باشد، اما تعداد سینماهای ما نسبت به جمعیت موجود بسیار کم است. ما در رده بندی کشورهای پرجمعیت جزو 20 کشور اول هستیم، اما احتمالا از نظر تعداد سالن های سینما جزو 10 کشور آخر باشیم.

او ادامه داد: «این محدودیت تعداد سینما در فروش فیلم بسیار موثر است. به عنوان مثال قوچان در 1352 چیزی در حدود 20 هزار نفر جمعیت داشت با 2 سالن سینمای رسمی و یک سالن در دانش سرا که فیلم نشان می داد. امروز اما با وجود 300 هزار نفر جمعیت، قوچان هیچ سینمایی ندارد. کم بودن تعداد سینماها در فروش فیلم تاثیر منفی می گذارد و ممکن است ما به فروش واقعی فیلم دست پیدا نکنیم.»

لشگری قوچانی با اشاره به وضعیت اکران «عصر یخبندان» گفت: «فیلم سینمایی «عصر یخبندان» هم امسال با تعداد محدودی از سینماها اکران شد و امیدواریم همان طور که «خط ویژه» پرفروش ترین فیلم سال گذشته در شبکه نمایش بود، چنین اتفاقی برای این فیلم نیز رخ بدهد. قطعا هر چه دسترسی مردم به سینما بیش تر شود مسیر فروش سهل تر خواهد بود، پیرو همین واقعیت، وظیفه اصلی ارشاد بالاتر بردن تعداد سینماهاست.»

او با اشاره به اینکه فیلم را صدا و سیما برای پخش خریداری نخواهد کرد، گفت: «این کار فیلمی است که توسط تلوزیون خریداری نمی شود و ما باید صرفا بر فروشی که از شبکه نمایش خانگی به دست می آید تکیه کنیم تا در نهایت متضرر نشویم.

این تهیه کننده سینما درباره ویژگی های این فیلم به نسبت اثری که به نمایش عمومی درآمده بود، گفت: «پشت صحنه جذابی هم توسط میلاد کیایی آماده شده و در دسترس مخاطبان است. در پایان تاکید می کنم فیلم ما اکران ایده آلی نداشت. بنابراین از مردم می خواهم اگر کار ما را دوست داشته اند حمایت خود را در صفحات مجازی دریغ نکنند و خدای نکرده با دانلود اثر از اینترنت روی زخم ما نمک نپاشند. این فیلم با بودجه شخصی ساخته شده و من از قاچاقچیان خواهش می کنم از کپی کردن اثر خودداری کنند تا هزینه ساخت اثر به ما برگردد و ما بتوانیم یک کار جدید شروع کنیم.»

از نکات جالب توجه فیلم «عصر یخبندان» در شبکه نمایش خانگی این است که نام «مینا ساداتی» بازیگر فیلم «محمد رسول الله» که در فیلم «عصر یخبندان» از بازیگران مکمل فیلم است اول از همه آمده.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها