صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اطلاعات تازه از «خشم و هياهو» فیلم جدیدی هومن سيدي + خلاصه داستان جنجالی فیلم و تصاویر

«خشم و هياهو» عنوان جديدترین فيلم هومن سيدي در مقام کارگردان است.هومن سيدي که يکي از آينده دار هاي سينماي ايران است از سال 89 پا به عرصه کارگرداني گذاشت و همانند بازيگري بسيار موفق ظاهر شد.

«آفريقا»، «سيزده» و «اعترافات ذهن خطرناک من» سه فيلم قبلي هومن سيدي مي باشند که هر کدام توانستند در مقطع زماني خود با اقبال خوب منتقدان و تماشاگران سينمايي همراه شوند.

«آفريقا» که با پروانه ويدئويي ساخته شد و اجازه اکران عمومي در سينماها را پيدا نکرد، هرچند يک سروگردن بالاتر از نسخه هاي ويدئويي بود و بدون شک حتي از خيلي آثار سينمايي هم برتر بود و اثري خلاق و محکم را يدک مي کشيد.

در دومين فيلم خود هومن سيدي سراغ فيلم «سيزده» رفت که با ساختاري جسورانه در فرم همراه بود. فيلمي که با استفاده مجدد هومن سيدي از بازيگران خوب تئاتر از جمله نويد محمد زاده و امير جديدي و همچنين زوج سينمايي موفق سينماي ايران امير جعفري و ريما رامين فر توانست يک فيلم خوب را خلق کند.

«اعترافات ذهن خطرناک من» هم سومين و آخرين فيلم هومن سيدي مي باشد که نقش اصلی این فیلم را هم سیامک صفری از بازیگران حرفه ای تئاتر بازی می کند و علاقه هومن سیدی به تئاتری ها بیش از هر چیز مشخص می شود. این فیلم سال گذشته در بخش مسابقه جشنواره فيلم فجر شرکت کرد و هومن سيدي توانست برای اولین بار طعم بخش مسابقه جشنواره را بچشد. فيلم قبلي وي «سيزده» در جشنواره 32 در بخش کارگردان هاي فيلم اولي قرار گرفت، با وجود اينکه هومن سيدي فيلم «آفريقا» را هم در کارنامه داشت اما به دليل اينکه اين فيلم پروانه ويدئويي داشت در اقدامي عجيب «سيزده» را فيلم اول اين کارگردان حساب کردند.

«اعترافات ذهن خطرناک من» که نسبت به دو فيلم قبلي با تم و خاصيتي هنري تر ساخته شده بود در نهايت به گروه هنر و تجربه واگذار شد و پس از 3 ماه که در سينماهاي ايران در حال اکران است به فروش معقولي دست پيدا کرده و اکران اين فيلم همچنان ادامه پيدا مي کند.


               

اما «خشم و هياهو» که اين بار هومن سيدي از منظر فيلمنامه به اثري جنجالي و داراي حاشيه پرداخته، فيلمي است که نويد يک فيلم استاندارد و متفاوت را در سينماي ايران مي دهد.

«خشم و هياهو» با يک تيم بازيگري بسيار خوب همراه شده و همبازي شدن «نويد محمد زاده» و «طناز طباطبايي» بدون شک از کنجکاو برانگيز ترين فيلم هاي امسال جشنواره خواهد بود.

از ديگر نکات قابل توجه فيلم موسيقي متن اين فيلم است که به دست «کارن همايونفر» ساخته مي شود. و همچنین به غیر از نوید محمد زاده، بار دیگر هومن سیدی از دو بازیگر قدرتمند تئاتر «رضا بهبودی» و «سعید چنگیزیان» در فیلم جدیدش استفاده کرده است.

در ادامه به داستان جنجالي اين فيلم و حاشيه هايي که باعث شد تا در نهايت مجوز ساخت فيلم سينمايي «خشم و هياهو» صادر شود مي پردازيم:

اين بار سيدي با وجود ادامه سبک فيلم سازي اش سعي کرده فيلمي داستانگوتر بسازد. يک اثر اجتماعي که برخی منابع اعلام کرده اند براساس ماجراي زندگي ناصر محمد خاني و شهلا جاهد و قتل همسر محمد خاني نوشته شده. فيلم اما هيچ اشاره اي به اين نام ها و شخصيت ها ندارد.

«خشم و هياهو» در ابتدا قرار بود داستان يک بازيگر باشد که پروانه ساخت نگرفت. با تغيير فيلمساز اين بازيگر به فوتباليست تبديل شد اما باز هم شوراي پروانه ساخت با ساخت اين فيلم موافقت نکرد. دفعه سوم اين شخصيت به يک خواننده تبديل شد و در حالي که هومن سيدي از دريافت پروانه ساخت فيلمش مطمئن شده بود، فيلم برداري «خشم و هياهو» را آغاز کرد و در ميانه هاي کار خبر صدور پروانه ساخت فيلم رسما اعلام شد.

نويد محمد زاده با گريم جالبي نقش اين خواننده را بازي مي کند. رعنا آزادي ور همسر اوست و طناز طباطبايي هم دختري است که وارد زندگي آن ها شده است.

به نظر ميرسيد «نويد محمد زاده» که پس از «عصباني نيستم!» در نقش اصلي و «سيزده» در نقش مکمل توانست خيلي زود در ميان سينمايي ها نظر کند و با تشويق هاي زيادي از سوي منتقدان و مخاطبان برآيد. بتواند يک بار ديگر با فيلم «خشم و هياهو» و نقش متفاوتي که وي در اين فيلم دارد نگاه همه را به خود جلب کند. و بار ديگر از شانس هاي اصلي براي گرفتن سيمرغ جشنواره باشد.

همچنين سعيد سعدي تهيه کننده فيلم «خشم و هياهو» اعلام کرد در حال حاضر اين فيلم در آخرين مراحل فني خود به سر مي برد و به زودي مراحل ميکس صدا و موسيقي فيلم تمام مي شود. که به نظر ميرسد يکي از آماده ترين فيلم هاي جشنواره از 2 ماه قبل باشد.

در خلاصه داستان «خشم و هياهو» که جمله ‌اي از ويليام فاکنر نويسنده آمريکايي است، آمده: زندگي به من آموخت که هيچ چيز از هيچ کس بعيد نيست!

در اين فيلم سينمايي بازيگراني چون طناز طباطبايي، نويد محمدزاده، سعيد چنگيزيان، بهناز جعفري، رضا بهبودي، رعنا آزادي ور و بهزاد بمراني حضور دارند.

              

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها