صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مجوز اکران «مادر قلب اتمی» هنوز صادر نشده است

سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده فیلم «مادر قلب‌اتمی» می‌گوید شورای پروانه نمایش موافقت خود را با صدور مجوز نمایش این فیلم به کارگردانی علی احمدزاده را اعلام کرده و تاکید می‌کند که بیش از دو ماه است که وزارت ارشاد، در صدور پروانه نمایش این فیلم اهمال می‌کند و مراجعه‌ های او به سازمان سینمایی تاکنون بی‌ نتیجه مانده است.

اواخر تابستان امسال، خبرهایی درباره موافقت شورای پروانه نمایش، با صدور پروانه برای «مادر قلب‌ اتمی» در رسانه‌ ها منتشر شد. البته این موافقت با حاشیه‌ هایی همراه بود، ابتدا قرار بود 30 دقیقه از این فیلم حذف شود، اما این حذفیات به 6 دقیقه رسید، با این‌ حال هنوز هیچ خبری از صدور پروانه نمایش این فیلم نشده است.

تهیه‌کننده «مادر قلب‌اتمی» که تا کنون مراجعات بسیاری به ارشاد برای دریافت پروانه نمایش این فیلم داشته، در این‌ باره می‌گوید: «در وزارت ارشاد به من می‌گویند مشکلی برای صدور پروانه نمایش وجود ندارد و همه چیز تایید شده، اما هر بار که مراجعه می‌کنم مرا از سر خودشان باز می‌کنند! یک بار می‌گویند مسئول مربوطه در اداره حاضر نیست، یک‌ بار می‌گویند مسئول این امور در سفر کربلاست و این ماجرا هر بار ادامه پیدا می‌کند.»

سید امیر سیدزاده، با اشاره به این‌که ارشاد موظف به صدور پروانه نمایش است، گفت: «با این‌ که موافقت‌ ها از سوی شورای پروانه نمایش، صورت گرفته و به امضای اکثریت این شورا نیز رسیده، تا این لحظه من موفق نشده‌ ام پروانه نمایش بگیرم، نمی‌دانم چه بازی‌ هایی در پشت پرده در جریان است که باعث به تعویق افتادن صدور این مجوز می‌شود.»

او درباره خبر منتشر شده درباره اکران این فیلم با 6 دقیقه حذف نیز این‌ طور توضیح داد: «با توجه به اصلاحات انجام شده، اکران این فیلم منعی ندارد و شورا با آن موافق است، با این‌ که ارشاد موظف به صدور این پروانه است اما در مراجعه‌ها به من می‌گویند پروانه مالکیت را می‌دهیم اما پروانه نمایش را نه! حتی کارمندان ارشاد هم از این اتفاق متعجب هستند. پس از تایید این فیلم از سوی شورای پروانه نمایش، آقای حبیب ایل‌بیگی به من گفتند تا 48 ساعت دیگر پروانه نمایش این فیلم صادر می‌شود، اما بیش از دو ماه است که این اتفاق نیافتاده و دو روز ایشان از دو ماه هم گذشته است.»

او درباره دلیل این اتفاق اظهار بی اطلاعی می‌کند و ادامه می‌دهد: «درباره اصلاح و حذفیات فیلم هم، شورا ضیاءالدین دری را به عنوان نماینده به ما معرفی کرده بود و با نظر ایشان این حذفیات اتفاق افتاد و هیچ مشکل دیگری بر سر راه این فیلم وجود ندارد. همه قسمت‌ هایی که مربوط به گروه پینک فلوید بوده هم به طور کامل حذف شده و نریشن را جایگزین بخش‌ های دیگری که دوستان به آن ایراد داشته‌ اند، کرده‌ ایم.»

تهیه‌کننده «آمین خواهیم گفت»، در پایان با اشاره به این‌ که مشخص نیست چه دست‌ هایی پشت پرده هستند، گفت: «تنها می‌توانم همه چیز را به این واگذار کنم که دوستان خودشان از این کار پشیمان و شرمنده شوند، من باید تلاشم را بکنم.»

«مادر قلب اتمی» بعد از «مهمونی کامی» دومین فیلم بلند علی احمدزاده است که هیچ‌ کدام از آن‌ ها تا به امروز نمایش داده نشده‌ اند. ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، مهرداد صدیقیان و محمدرضا گلزار بازیگران اصلی «مادر قلب اتمی» هستند.

 


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها