صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تازه ترین شنیده ها از جشنواره فجر: «نفس» فیلم جدید سازنده «شیار 143» در بخش مسابقه سینمای ایران و «ایستاده در غبار» در بخش نگاه نو پذیرفته شدند

فیلم سینمایی «نفس» دومین ساخته نرگس آبیار توانست مجوز حضور در بخش مسابقه سینمای ایران را دریافت کند و باید دید که «نفس» نرگس آبیار می‌تواند نفس فجر را بگیرد؟

نفس

فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی همسرش محمد حسین قاسمی که بیش از این تجربه موفق «شیار 143» را داشتند در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در بخش مسابقه سینمای ایران پذیرفته شد.

بر پایه این گزارش هیئت انتخاب که مشغول دیدن فیلم ها هستند و قرار است آثار سینمایی متنخب برای حضور در جشنواره فجر، فردا در نشست خبری اعلام شود.

در حقیقت فیلم سینمایی نرگس آبیار باید در این دوره رقابت سختی را پشت سر بگذارد. نگاه اصحاب رسانه و بسیاری از سینماگران و منتقدان به دومین اثر بلند سینمایی آبیار است تا شاهد باشند که آیا برای فیلم دوم این کارگردان موفقیت‌های دیگری در فضای رسانه حاصل می‌شود یا خیر.

پس از 70 جلسه فیلمبرداری فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی ابوذر پورمحمدی، محمدحسین قاسمی و شرکت نورتابان در شهرستان رباط کریم به پایان رسید.

در بخش‌هایی از این فیلم سینمایی از انیمیشن استفاده شده است که توانسته هم کنجکاوی اصحاب رسانه و منتقدان را بر برانگیزد و هم نظر مساعد هیئت انتخاب را با خود همراه کند، باید انتظار کشید و دید که در بخش مسابقه این فیلم نظر هیئت داوران را نیز می‌تواند همچون هیئت انتخاب جلب کند و دید که آیا «نفس» آبیار نفس فجر را می‌گیرد؟!

*******************

فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان از سوی هیات انتخاب سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حایز شرایط حضور در این رویداد سینمایی شد.

 در حالی که این روزها هیات انتخاب سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر مشغول تماشای فیلم های رسیده به دبیرخانه هستند کم و بیش تکلیف فیلم های بخش های مختلف مشخص شده است.

از بین فیلم‌اولی‌های امسال که متقاضی شرکت در بخش «نگاه نو» هستند تاکنون حضور فیلم «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان قطعی شده است.

این اثر به تهیه کنندگی حبیب اله والی نژاد ساخته شده و محصولی از سازمان فرهنگی هنری اوج است. پیشتر مجموعه تلویزیونی «آخرین روزهای زمستان» با همکاری مشترک این تهیه کننده و محمدحسین مهدویان در مقام کارگردان در تلویزیون به نمایش درآمده بود.

هادی حجازی فر در نقش احمد متوسلیان ایفاگر نقش اصلی این فیلم سینمایی و امیرحسین هاشمی، فرهاد فداکار و عماد محمدی از دیگر بازیگران اصلی پروژه هستند.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» آمده است: احمد که عصیان نوجوانی اش را در سکوت گذرانده، فرمانده لشگری می شود که باید در دروازه های خرمشهر با دشمن بجنگند اما سرنوشت او فرسنگ ها دور از مرز ایران رقم می خورد.

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها