صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

درخواست پروانه ساخت داريوش مهرجويي رد شد

 درخواست پروانه «بيا تا برويم» فيلم تازه داريوش مهرجويي در اداره نظارت و ارزشيابي وزارت ارشاد رد شد.
به گزارش «باني فيلم»، دست‌اندركاران اين پروژه چند ماه قبل درخواست پروانه ساخت «بيا تا برويم» را به اداره نظارت ارسال كردند، اما به تازگي وزارت ارشاد با ساخت اين فيلمنامه مخالفت كرده است. پيش توليد اوليه اين فيلم به تازگي آغاز شده و قرار بود محمود كلاري بعد از سال‌ها با مهرجويي همكاري كند.
فيلمنامه «بيا تا برويم» توسط داريوش مهرجويي و وحيده محمدي‌فر نوشته شده و رضا درميشيان نيز به عنوان مجري طرح با اين پروژه همكاري مي‌كند.
«بيا تا برويم» مضموني فلسفي دارد و از كارهاي قديمي داريوش مهرجويي بيشتر به «پري» نزديك است. فيلم داستان مردي را روايت مي‌كند كه در سفري دچار شك و ترديدهايي در زندگي‌اش مي‌شود. اين فيلم قرار بود در سه شهر ايران و يكي از كشورهاي خارجي فيلمبرداري شود.
مهرجويي روز گذشته در گفت‌وگو با يكي از خبرگزاري‌ها نسبت به عدم صدور مجوز ساخت اين فيلمنامه اعتراض كرد. 
مهرجويي به ايسنا گفت: منتظر پروانه ساخت «بیا تا برویم» بودیم که گویا رد شده. رد شدن پروانه ساخت این فیلم بسیار باعث حیرت من است. چون فیلم مضمونی عرفانی و دینی و فلسفی دارد و چند تن از مسئولین مثل آقای مهدی ارگانی بسیار با آن موافقند و همیشه از من می‌پرسند چرا دست به کار ساخت آن نمی شوم... واقعا خیلی جالب است که در جشنواره فجر سال گذشته هیات داوران جایزه مهم فیلم دینی «بین الادیان» را به فیلم «نارنجی پوش» دادند ولی الان نمی‌گذارند من فیلم دینی بسازم و از نظر آقایان فیلم نامه دینی و فلسفی من مردود است. خیلی دوست دارم ببینم چه کسی سناریوی من را خوانده و رد کرده؟ اصلا اعضای این شورای پروانه ساخت چه کسانی هستند و فیلم‌نامه‌ها را از چه منظری می‌خوانند؟ من فکر می‌کنم بعد از این همه سال فیلم ساختن بهتر از هر کس دیگری می‌دانم چه قصه و مضمونی مجاز است و چه قصه‌ای غیر مجاز.... الان شرایط تولید و جذب سرمایه،ارائه پروانه ساخت و پروانه نمایش و به طور کلی اکران فیلم‌ها با وضعیت نامناسب و مغشوشی روبروست. نوعی ناامنی و بی‌نظمی تولیدکنندگان و پخش کننده‌ها و صاحبان سینما و استودیوها را تهدید می کند. «خانه سینما» هم که تعطیل شده و مدیریت امور کلا به دست معاونت سینمایی افتاده.
«بيا تا برويم» يكي از طرح‌هاي قديمي اين كارگردان است كه به نظر مي‌رسد پرونده ساخت آن براي هميشه بسته شده باشد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها