صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گزارش نشست رسانه ای فیلم «گیتا»/ معذرت خواهی کارگردان و تهیه کننده بابت پخش فیلم با کیفیت ضعیف + تصاویر

نشست رسانه ای فیلم «گیتا» با حضور مسعود مددی (کارگردان)، مجید شیخ انصاری (تهیه کننده)، مریلا زارعی (بازیگر)، سعید شهرام (آهنگساز) و میترا تیموریان (نویسنده) برگزار شد.

محمود گبرلو پس از ماه ها دوری از اجرا و پس از خداحافظی ازبرنامه هفت مجری جلسه نقد و بررسی فیلم «گیتا» مجری این برنامه خواهد بود.مریلا زارعی بازیگر اصلی این فیلم قبل از همه خبرنگاران وارد سالن شده بود.اکثر عوامل فیلم از حضور تعداد زیادی از خبرنگاران با توجه به زمان پایان برنامه دیشب متعجب شده اند.

مسعود مددی (کارگردان): زمانی که سه سال پیش ایده این فیلم از طرف خانم تیموریان مطرح شد خیلی برای من چالش برانگیز بود که چطور می توان از یک موضوع نسبتا ساده یک درام شکل داد.پس از برگزاری جلسات متعدد به این نتیجه رسیدیم این قصه استعداد خوبی برای مطرح شدن دارد.

میترا تیموریان (نویسنده): ایده برای من خیلی ارام ارام شکل گرفت. اینکه یک مادر بزرگترین کار زندگیش مادر بودن است و بدون پسرش نمی تواند زندگی کند.این اولین جرقه در ذهن من بود و کم کم ایده را برای آقای مددی مطرح کردیم و آن را گسترش دادیم.پس از اینکه فیلمنامه را به طور کامل نوشتم باز هم ایده های جدید به آن اضافه شد.

مجید شیخ انصاری (تهیه کننده): من خیلی زود در جریان فیلمنامه قرار گرفتم و بعد از اینکه فیلمنامه نهایی شد به دنبال جذب سرمایه افتادیم و پس از حدود یک سال مطمین شدیم به لحاظ مالی می توانیم فیلم را آغاز کنیم. از همان ابتدا خانم زارعی انتخاب قطعی بودند و نظراتی که ایشان دادند کاملا مارا دلگرم کرد.


مریلا زارعی : وقتی که متن را می خواندم نمیدانستم نویسنده فیلم یک خانم است اما یک احساس زنانگی در فیلم دیدم. همیشه دوست دارم با فیلمسازان اول کار کنم چرا که تجارب خوبی هستند.امسال سه فیلم کار کردم که در این فیلم مادر در فیلم «بادیگارد» نقش همسر و در فیلم «دختر» نقش خواهر را ایفا کردم که چالش عجیبی برای من بود.

مسعود مددی: سکانس بیمارستان یکی از سکانسهای اصلی ماست که گره اصلی داستان باز می شود اما همانجا دقیقا فیلم شروع کرد به قطع تصویر و صدا که این خیلی من را عصبی کرد.فیلم طوری است که گاهی اطلاعاتی می دهد بعد مارا رها می کند و در سکانس های بعدی به آن پاسخ می دهد.

الهام حسامی (منتقد): من فکر می کنم موسیقی از فیلم جدا شنیده می شد که این گاهی از اوقات ممکن است به ساختار سینمایی ضربه بزند که این اتفاق تا حدودی در فیلم «گیتا» رخ داده است و من فکر میکنم موسیقی با فیلم آمیخته نشده است.به نظرم در بخش طراحی صحنه هم بسیار با ضعف روبه رو هستیم مثلا در صحنه قبرستان بازی خیلی خوب خانم زارعی که به لحاظ احساسی درآمده است پایانش با یک درخت بید است که اصلا خوب نیست.

مسعود مددی: من ادعا ندارم که فیلم من فیلم کاملی است اما همینقدر که فیلم تاثیرگذار بوده احساس خوبی دارم و در بارهای بعدی که فیلم را ببینم ضعف هارا پیدا خواهم کرد.

مسعود مددی درباره ضعف های کیفیت پخش فیلم توضیح داد: به طور طبیعی انتظار داریم هر سال جشنواره بهتر از پارسال باشد. فیلم ما در میان چند فیلم "ناآماده" قرعه به نامش افتاد در روز اول اکران شود.دلیلش را نمیدانم که چرا وقتی تعداد فیلم مشخصی داریم که نسخه آنها آماده است در روزهای پایانی نمایش داده می شود ولی فیلم ما که آماده نبود روز اول نمایش داده شود و دقیقا امروز در کاخ مردمی _(پردیس ملت) نمایش داشته باشد.ما به شدت استرس داشتیم که نسخه نهایی آماده شود.

همچنین مجید شیخ انصاری گفت به عنوان تهیه کننده همه تقصیر هارا بر عهده میگیرم و از همه معذرت خواهی می کنم.


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها