صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گزارش نشست رسانه ای فیلم «جشن تولد»

در این نشست عباس لاجوردی (کارگردان)، مهدی فیوضی (تهیه کننده)، علیرام نورایی (بازیگر)، داریوش صالحیان (طراح چهره پردازی)، سعید ذهنی (آهنگساز) و... حضور داشتند.

علیرضا غفاری منتقد و صداپیشه سسینمای ایران مجری نشست های امروز است. وی در ابتدا از تمام عوامل پشت صحنه سینمای ایران تقدیر کرد.

عباس لاجوردی درباره شکل گرفتن ایده این فیلم گفت: به هرحال من وقتی حوادث سوریه را میدیدم بدجوری دلم به درد می آمد و حس کردم باید این حوادث بازگو شود.اما تصمیم گرفتم یک خانواده را در محوریت کار قرار بدم که داستان «جشن تولد» شکل گرفت.از همان زمان بازنویسی فیلمنامه روند پیش تولید را آغاز کردیم و لوکیشن هارا دیدم و بازیگر انتخاب کردیم.بعد به دنبال جذب سرمایه افتادیم که اکثر نهادها از این کار امتناع کردند. مشکل دیگگر این بود که من تازه فیلم اولم را می ساختم و به مستندساز بودن متهم شده بودم و دنبال این بودند که سود این فیلم چه خواهد شد.اما آقایان نوری و فاتح افرادی بودند که فقط دغدغه ساخت فیلم خوب را به من سپردند و در قبال پولی که دادند حرفی نزدند.

تولید فیلم را شروع کردیم و کار به جایی رسید که برخی از عوامل تا می فهمیدند کار در سوریه انجام خواهد شد خیلی مودبانه مذاکره را به خداحافظی رساندند و خیلی از دوستان مبالغ زیادی را درخواست کردند.

محمدرضا باباگلی (منتقد): به عنوان یک منتقد با 22 سال سابقه فعالیت در حوزه سینما می خواهم بگویم من جایگاه منتقد را اینجا نمی بینم. هیچ جای دنیا در جشنواره های دنیا نمی بینید که منتقد کنار عوامل فیلم بنشیند و آن را در نمایش اولش نقد کند.اگر ما فیلمی را اینجا نقد کنیم طبیعتا کارگردان و نویسنده و یا تهیه کننده دوست دارند جواب بدهند و ممکن است مثل سالهای گذشته این جلسات تبدیل به جنگ لفظی شود.

سعید ذهنی (آهنگساز): من فکر میکنم کمترین سهم را در این فیلم داشتم و هیچکدام از سختی های عوامل دیگر را نکشیدم.اما در مورد موسیقی باید بگویم با توجه به جغرافیایی که فیلم در آن روایت می شد طبیعتا موسیقی نیز به آن سمت حرکت کرد و رگه هایی از موسیقی عربی در این فیلم داریم.

باباگلی (منتقد): واقعا سخت است راجع به این فیلم حرف زد چون باید جایگاه اعتدال رو رعایت کنیم.اما در زمینه فیلمنامه کمی شتابزدگی می بینیم و به نوعی منحنی دراماتیک در فیلم وجود دارد.باید به برخی از نقاط بیشتر توجه می شد مثلا تا قبل از جشن تولد ما با یک فضا روبه رو هستیم و بعد از آن فیلم دوپاره می شود.همچنین عدم یکدستی بازی بازیگران نیز از ضعف های دیگر فیلم است یعنی در کنار برخی بازی های خوبی بازی های بدی نیز داریم.

علیرام نورایی: یکی از انگیزه های من برای بازی کردن در این فیلم ضد داعشی بودن فیلم بود و قرار بود ضد تروریست ساخته شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها