صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گزارش لحظه به لحظه نشست رسانه ای فیلم «لاک قرمز» + تصاویر

نشست رسانه ای فیلم «لاک قرمز» با حضور سید جمال سید حاتمی (کارگردان)، کامران مجیدی (تهیه کننده)، پردیس احمدیه (بازیگر)،محمدرضا سکوت (مدیر فیلمبرداری)، حمید نجفی راد (تدوینگر) برگزار شد.

کامران مجیدی (تهیه کننده): این پروژه کاملا مستقل ساخته شد و از حضور آقای مجید مجیدی صرفا به عنوان مشاور در پروژه حضور داشتند و امور اداری و بحث های مجوزهای مارا انجام می دادند.

پردیس احمدیه (بازیگر): انتخاب من حدود دو سه هفته طول کشید و نکته ای که وجود داشت این بود که من 23 سال دارم اما قرار بود نقش دختر 18 ساله را ایفا کنم اما یک مدت با بچه مدرسه ای ها نششست و برخواست داشتم تا سرانجام توانستیم به این نقش برسیم.

محمدرضا سکوت (مدیر فیلمبرداری): من سابقه دوستی چندین و چند ساله با آقای سید حاتمی داشتم و چند کار تلویزیونی با ایشان کار کردم از جمله سریال «سرزمین کهن» که در آنجا آقای حاتمی دستیار کارگردان بودند.این فیلم مشخص ترین وجه تمایزش با کارهای دیگر من رسیدن به واقعیت جاری در اجتماع و انسان ها بود.سعی کردیم در استفاده از دوربین روی دست دقت کنیم و بیننده را آزار ندهیم.

شبنم زین العابدین (منتقد): فیلم «لاک قرمز» باید تحت مطالعات اجتماعی و فرهنگی نقد و بررسی می شد.باید پژوهشگرانی در فیلم حضور می داشتند و معضلات اجتماعی این فیلم را دقیقا بررسی می کردند مثل مسائل سقط جنین و فقط و مادری که مریض هست.من نمیدانم دوستان تا چه حد با قوانین ساده مثل انحصار وراثت و کانون های اصلاح و تربیت آشنا بودند و اینها به همین سادگی ها نیست که در فیلم مطرح شده اند.

سید جنال سید حاتمی (کارگردان): ما دغدغه مان بیشتر از خانم زین العابدین بوده و درباره تمامی این مسائل تحقیق کردیم و جلسات بسیاری برگزار کردیم.طبقه اجتماعی که در این فیلم مورد بحث است طبقه ای بوده که من و اقای مجیدی در آن زندگی کردیم.نکته دیگر فیلم ما پرداخت به بحث اعتیاد بود.

محمدرضا سکوت (فیلمبردار): امیدوارم در این سالن دوربین برنامه هفت باشد و صحبت من را به اقای فراستی برساند. در برنامه دیشب هفت دوربین من را تهوع آور و مزخرف خواندند و چنین توهینی در عمر کاری به من نشده بود.ای کاش نقدهای ما مثل خانم زین العابدین دوستانه باشد و به هم توهین نکنیم.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها