صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«بازگشته»، برنده بزرگ جوایز بفتا 2016

فیلم «بازگشته» ساخته «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» با کسب پنج جایزه از جمله بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد نقش اول در جوایز بفتا 2016، به استقبال جوایز اسکار رفت.

بازگشته
مراسم پایانی شصت‌ونهمین دوره جوایز آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا (بفتا) در حالی شب گذشته در لندن برگزار شد که فیلم «بازگشته» توانست پنج جایزه اصلی را از آن خود کند و «مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته «جورج میلر» نیز با چهار جایزه درخشش قابل توجهی داشت.

«ایناریتو» که سال گذشته با فیلم «مرد پرنده» نیز در سه بخش از جوایز بفتا نامزد بود، پس از کسب جوایز اصلی این دوره از این رویداد سینمایی با تمجید از «لئوناردو دی‌کاپریو» و دیگر عوامل گفت: تعهد کاری آنها ساخت این فیلم در چنین شرایط سختی را میسر ساخت.

«پل جاسوس‌ها» جدید‌ترین ساخته سینمایی «استیون اسپیلبرگ» و «کارول» ساخته تحسین‌شده «تاد هینس» که هر کدام با نامزدی در 9 بخش پیشتاز نامزدهای جوایز سینمایی بفتا در سال 2016 بودند، تنها به دریافت یک جایزه بسنده کردند. 

 در بخش بازیگری در کنار «دی‌کاپریو» که جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را کسب کرد، «بری لارسن» برای فیلم «اتاق» بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد و در بخش بازیگران نقش مکمل زن و مرد نیز به ترتیب «کیت وینسلت» برای بازی در فیلم «استیو جابز» و «مارک رایلنس» برای بازی در فیلم «پل جاسوس‌ها» برگزیده شدند.

در سایر بخش‌ها جایزه بهترین مستند به «امی» ساخته «آصیف کاپادیا» رسید و «Inside Out» بهترین انیمیشن شد، جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز بافتا به «داستان‌های وحشی» به کارگردانی «دامیان سیفرون» از آرژانتین رسید و همچنین «بروکلین» به کارگردانی «جان کروالی» جایزه بهترین فیلم انگلیسی سال را به خانه برد.

همچنین «امانوئل لوبزکی» فیلمبردار چیره‌دست فیلم «بازگشته» موفق به کسب جایزه بهترین فیلمبرداری سال از جوایز بفتا شد و در دو بخش بهترین فیلمنامه اصلی و اقتباسی، نویسندگان دو فیلم «کانون توجه» و «کسری بزرگ» برنده شدند.

به گزارش اسکرین دیلی، سال گذشته فیلم «هتل بزرگ بوداپست» با ۵ جایزه در صدر برندگان این رویداد سینمایی قرار گرفت و «پسرانگی» با بردن جایزه‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن، «تئوری همه چیز» با کسب جوایز بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و بهترین فیلم انگلیسی و درنهایت فیلم «تازیانه» با کسب جوایز بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین تدوین فیلم و بهترین تدوین صدا، هر کدام با ۳ جایزه این مراسم را ترک کردند.

فهرست برندگان شصت ونهمین دوره جوایز سینمایی بافتا به شرح ذیل است:
 

بهترین فیلم: «بازگشته»

بهترین فیلم انگلیسی: «بروکلین»،

بهترین کارگردان: «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» برای «بازگشته»

بهترین بازیگر نقش اول مرد: «لئوناردو دی کاپریو» برای «بازگشته»

بهترین بازیگر نقش اول زن: «بری لارسن» برای «اتاق»،

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: «مارک رایلنس» برای «پل جاسوس‌ها»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: «کیت وینسلت» برای «استیو جابز»

بهترین فیلم غیرانگلیسی: «داستان‌های وحشی» از آرژانتین

بهترین مستند سینمایی: «امی»

بهترین انیمیشن: «Inside Out»

بهترین فیلمنامه اصلی: «کانون توج

بهترین فیلمنامه اقتباسی: «کسری بزرگ»

بهترین فیلمبرداری: «امانوئل لوبزکی» برای فیلم «بازگشته»

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها