صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

متقاضیان اکران نوروز 95 معرفی شدند/ از «بادیگارد» و «ابد و یک روز» تا «عشقولانس» و «جنجال در عروسی»!

سخنگوی شورای صنفی نمایش با اعلام اسامی فیلم های متقاضی اکران نوروز 95 گفت: صاحبان آثار تا هفته آینده می توانند قراردادهای خود را با سرگروه های سینمایی به شورا ارایه داده و در لیست اکران نوروزی قرار گیرند.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره اکران نوروز فیلم های سال 95 گفت: 14 عنوان فیلم تقاضای اکران نوروزی خود را به شورای صنفی نمایش ارایه دادند که به ترتیب حروف الفبا عبارتند از : آبنبات چوبی ،آوازهای سرزمین من ،ابدو یک روز، بادیگارد، پنجاه  کیلو آلبالو، جنجال در عروسی، چاقی ،خشم و هیاهو،سایه های موازی ، عشقولانس ،کاکا، کفشهایم کو،مرگ ماهی وهفت ماهگی.صاحبان آثار تا هفته آینده می توانند قرارداد نمایش فیلمهایشان را با دفاتر پخش و سینماهای سرگروه  به شورای صنفی نمایش ارایه و در لیست اکران نوروزی قرار خواهند گرفت.

وی درباره تغییرات عمده آئین نامه اکران 95 گفت:یکی از موارد مهم و حذف آن از آئین نامه اکران، حذف تعداد فیلم هایی است که دفاتر پخش اجازه توزیع آن را تا پیش از این داشتند. با تصویب آئین نامه دفاتر پخش هیچ سقفی برای پخش و توزیع فیلم ها نخواهند داشت. همچنین در آئین نامه جدید سقف اکران فیلم ها  و محاسبه کف فروش در شش ماه اول در سرگروه های سینمایی 7 هفته و در شش ماه دوم 10 هفته خواهد بود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره اکران فیلم آزاد در شش ماه  اول و دوم سال گفت: در آئین نامه جدید این گونه طراحی شده است که در هر دوره اکران یک فیلم در گروه آزاد امکان نمایش خواهد داشت . آئین نامه اکران 95 در شورای صنفی نمایش تایید و در اختیار سازمان سینمایی قرار گرفت که به رویت رئیس سازمان سینمایی برسد.

وی در خاتمه تاکید کرد: شورای صنفی نمایش در اکران نوروز هیچ دخل تصرفی ندارد و صاحبان آثار باارایه قرادادها خود با سرگروه های سینمایی در شمار اکران نوروز 95 قرار خواهند گرفت.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها