صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

همایش «اكران فیلم خارجی: فرصت‌ها و تهدیدها برای سینمای ملی» برگزار می شود

همایش «اكران فیلم خارجی: فرصت‌ها و تهدیدها برای سینمای ملی» با حضور مدیران فرهنگی و سینمایی، نمایندگان صنوف سینما و اساتید داخلی و خارجی در دانشكده سینما و تئاتر برگزار می‌شود.

پوستر
همایش «اكران فیلم خارجی: فرصت‌ها و تهدیدها برای سینمای ملی» همزمان با پنجمین روز برگزاری سی ‌و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر صبح یكشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه ساعت ٩:٣٠ در تالار شهید فلاحت‌پور دانشكده سینما و تئاتر برگزار می‌شود.

در این همایش مدیران فرهنگی و سینمایی، نمایندگان صنوف سینما و اساتید داخلی و خارجی به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع اكران فیلم خارجی در سینمای ملی كشورها پرداخته و ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آن را مورد تحلیل قرار می دهند.

محورهای همایش «اكران فیلم خارجی: فرصت‌ها و تهدیدها برای سینمای ملی» عبارتند از «نقش اكران فیلم خارجی در اقتصاد سینمای ملی»‏، «پیامدهای فرهنگی و اجتماعی اكران فیلم خارجی»، «شباهت ها و تفاوت های اكران فیلم خارجی در سینما و نمایش آن در تلویزیون و شبكه نمایش خانگی»، «سیاست های فرهنگی كشورهای مختلف در اكران فیلم خارجی و نتایج آن»، «اولویت ها در انتخاب فیلم خارجی برای اكران»، «ظرفیت های بازار سینمای ایران برای اكران فیلم خارجی»، « نقش اكران فیلم خارجی بر بازار زیر زمینی قاچاق فیلم»، «اكران فیلم خارجی و مسئله ممیزی»، «اكران فیلم خارجی و ارتباطات و مبادلات جهانی سینمای ایران».

دكتر حسام الدین آشنا؛مشاور فرهنگی رییس جمهور و رییس مركز بررسی‌های استراتژیك، دكتر حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، مهندس محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبكه دو و معاون سابق سینمایی، مهندس مرتضی كاظمی مشاور اقتصادی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید رضا میركریمی مدیرعامل خانه سینما و دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر از جمله حاضران در این همایش هستند.

سخنرانی كاپتروف استاد سینما از روسیه و ازگور یارن استاد سینما از تركیه در مورد سیاست‌های سینمایی در این دو كشور از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این همایش است.

دانشكده سینما و تئاتر در خیابان مفتح جنوبی، جنب ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان ورزنده پلاك ١٣ واقع است. ورود به این همایش برای كلیه پژوهشگران، فعالان عرصه سینما و دانشجویان آزاد است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها