صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بیانیه سرگشاده تهیه کنندگان «من سالوادور نیستم»

شرایط ادامه اکران فیلم در سانسهای فوق العاده را فراهم کنید/دلگرمی را از سینماداران و تولیدکنندگان بخش خصوصی دریغ نکنید.

سالوادور
متن بیانیه:

بنام خالق زیبایی ها
سپاس و تشکر از هم میهنان عزیز و قدرشناس به دلیل استقبال و حمایت از فیلم خودشان "من سالوادور نیستم"


"من سالوادور نیستم" فیلمی برآمده از بخش خصوصی است که به دل مخاطبان ایرانی هم نشسته است و علیرغم پایین کشیدن بنرها و سیاه کردن و تخریب تبلیغات محیطیش، با اقبال مواجه شده است.

 موفقیت کم نظیر "من سالوادور نیستم" از همان هفته های مرده اکران آغاز شد و طی هفته های بعد علیرغم هجمه های سنگین و همه جانبه علیه فیلم و در عین حال سکوت پرسش برانگیز مدیران سینمایی، نه تنها افت نداشت بلکه رکوردهای بی سابقه ای را نیز در تاریخ سینمای ایران به جای گذاشت.

 از جمله این رکوردها، رکورد 48 ساعت مداوم نمایش "من سالوادور..." در یک سینماست که در پردیس آزادی رخ داد و همین طور داشتن مخاطب روزانه یکصد هزار نفر. این رکوردها از آن حیث اهمیت دارد که برای فیلمی محصول بخش خصوصی صورت گرفته و نه محصولی خاص که از پیش تولید تا اکران حمایت ارگانهای متنفذ دولتی را پشت خود داشته است.

 این دستاورد بخش خصوصی به نام سینمای ایران نوشته خواهد شد و مشوق سرمایه گذارانی است که در این سالها کمتر جرات سرمایه گذاری در سینما را پیدا کرده اند.

"من سالوادور نیستم" هم اکنون که در هفته دوم اردیبهشت قرار داریم همچنان پرمخاطب است و به گواه آمار رسمی، فروش آن چند برابر شرایط معمول است.

 اینکه متاسفانه دوست و آشنا به ما می گویند این فیلم نباید از این بیشتر بفروشد چون رکورد فلان محصول کاملا دولتی پشت سر گذاشته می شود هم واقعا پرسش برانگیز است.

 آیا این است مزد دست بخش خصوصی؟ آیا این پاداش فیلمی است که شادی و امید را که شعار دولت میباشد، به دل مردم آورده است؟

در شرایطی که رییس سازمان سینمایی بر حمایت از محصولات بخش خصوصی و تولیدات مشترک تاکید داشته اند حداقل انتظار تولیدکنندگان "من سالوادور..." از سازمان سینمایی آن است که امکان ادامه اکران این فیلم در سانسهای فوق العاده( بدون کاهش سانسهای سایر فیلم ها) در سینماهایی که روشن ماندن چراغشان وابسته است به اکران آثار پرمخاطب را فراهم کنند.

اگر این اقدام صورت گیرد هم دلگرمی است برای فعالان بخش خصوصی و زمینه ساز امتداد حضورشان در سینما و هم کمک خواهد نمود به ادامه اوضاع مطلوبی که سینماداران بخش خصوصی و وابسته به دخل و خرج گیشه، در هفته های اخیر تجربه کرده اند و هم پاسخ شایانی است به مخاطبانی که تاکنون به دلیل محدودیتهای ظرفیت سالنهای نمایش موفق به دیدن فیلم نشده اند.

به امید تصمیم گیری هوشمندانه در جهت کمک به رونق اکران، تهیه کنندگان فیلم سینمایی "من سالوادور نیستم" آمادگی خود را برای تعامل با مدیران سینمایی در مسیر رسیدن به راهکاری موثر در جهت استفاده از همه ظرفیتهای اکران اعلام می دارند.

 یا حق

 منصور سهراب پور- سیدامیر پروین حسینی

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها