صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

فرح بخش: کل سینمای ایران «هنر» و «تجربه» است!

تهیه‌کننده فیلم «آس‌ و‌ پاس» گفت: سال ۶۲ مدیران با تغییر مسیر سینمایی که به تازگی بعد از انقلاب پا گرفته بود سینمای مردمی و قهرمان پرور را خفه کردند.

فرحبخش

حسین فرح‌بخش یکی از تهیه کنندگان فیلم «آس و پاس» گفت: فیلم سینمایی «آس و پاس» آماده نمایش شده است و به شورای پروانه نمایش ارایه شده است.

وی درباره علت انتخاب نام فیلم و مطابقت این نام با یکی از آثار قبل از انقلاب گفت: دو شخصیت اصلی داستان  در دنیا هیچ مکنت و ثروتی ندارد و طی موقعیت خاصی در فضای  رویایی و فانتزی دنیای دیگری را تجربه می کنند که درست در مقابل وضعیت امروز آن هاست هیچ واژه‌‌ای نمی توانست چنین ذهنیتی را از دو شخصیت داستان تداعی کند به همین منظور این نام را برای این کار در نظر گرفتیم.

 

وی درباره نام انتخاب شده توسط یکی از فیلمسازان قبل از انقلاب برای فیلمی در دهه 40 گفت: «آس و پاس» سال 40 ساخته شده و جزء معدود فیلم هایی است که نه در فیلمخانه وجود دارد و نه ویدئو آن وجود داشت که من آن را نتوانستم ببینم . فیلم دیگری هم با نام «شانس عشق تصادف» هم یکی از روزنامه نگاران با فیلم «آبنبات چوبی» آن را مطابقت داده بود از فیلم هایی است که من ندیدم.

فرح بخش درباره استفاده از نام های قبل از انقلاب برای فیلم هایی که در دفتر پویا فیلم  تهیه می شود گفت: علت دارد زیرا فیلم های پویا فیلم «سینما» است. از سال 62 دیوار کج در  سینمای ایران بنا کردند و مسیر سینمای انقلاب را تغییردادند.  سینما در جمهوری اسلامی نداریم . کل سینمای ایران در جمهوری اسلامی «هنر» و «تجربه» است . در تولیدات یک سال سینمای ایران شاید  سه یا چهار فیلم سینمایی داشته باشیم. دیگر شرکت های فیلمسازی هم این کار را می کنندتنها ما نیستیم.

وی درباره اکران نوروزی سینماها که توانست نظر مخاطب را جلب کند گفت: فیلم هایی که عید اکران شد کمی شبیه سینما است «من سالوادور نیستم» یا «پنجاه کیلو آلبالو» اما فیلم  «ابد و یک روز» شبیه سینما هم نیست. فیلم به دلیل جوی که در  جشنواره برایش ایجاد شد فروخت.

وی در خاتمه تاکید کرد: ما اجزاء لازم برای سینما را داریم اما داستان پردازی و رویا پردازی در سینما نداریم،در سال 62 مدیران با تغییر مسیر سینمایی که به تازگی بعد از انقلاب پا گرفته بود سینمای مردمی و قهرمان پرور را خفه کردند.
 

درفیلم اخیر آرش معیریان بازیگرانی چون: محمدرضا شریفی نیا، حسام نواب صفوی، سحر قریشی، لیلا بلوکات، محمدرضا هدایتی و مهران غفوریان همراه با بهاره رهنما بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.
«آس و پاس» به نویسندگی اصغر نعیمی مضمونی کمدی دارد و داستان پسر جوانی را روایت می کند که بعد از فوت پدرش به طور ناخواسته درگیر مسائلی می شود که زندگی اش را تحت تأثیر قرار می دهد…

معیریان در کارنامه خود ساخت فیلم های سینمایی «کما»، «چپ دست»، «احضارشدگان»، «شارلاتان»، «کنار دریا»، «شانس، عشق، تصادف»، «ساعت شلوغی» و… را دارد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها