صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

پیام های تبریک ریاست سازمان سینمایی، مدیرعامل خانه سینما و مدیر بنیاد سینمایی فارابی به اصغر فرهادی


حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی موفقیت سینمای ایران با فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی در شصت و نهمین جشنواره فیلم کن فرانسه را تبریک گفت.

در پیام وی آمده است: «به نام خداوند زیبایی ها

هنرمند گرامی جناب آقای اصغر فرهادی

شما و همراهان گرامیتان گشودید دفتری از مثنوی معنوی را و خواندید غزلی زیبا از حافظ و سعدی را در بزرگترین رویداد هنری جهان. در جشنواره جهانی فیلم کن. و چه زیبا روایت کردید، بخشش را. و چه تابلوهای زیبایی آفریدید از نگاه عارفانه و راه و رسم یک تمدن کهن به زندگی. لحظه های شورانگیز ورودتان به میان جمعیت مشتاقِ به هیجان آمده از نام ایران، صحنه های زیبایی است که برای همیشه می ماند. دریافت جایزه ارزشمند فیلمنامه در جشنواره جهانی کن غرورآفرین است. این درخشش و پیروزی مبارک باد.

می ستایم همت بلندتان را. ادای احترام می کنم به درخشش ستاره های سینمای ایران. تبریک می گویم هنرنمایی چهره محبوب کشورم، شهاب حسینی عزیز و دیگر هنرمندانی که این افتخار بزرگ را از آنِ سینمای ایران کردند. این موفقیت را در هنگامه جشن امید، در روز نیمه شعبان به شما و مردم ایران بویژه سینماگران سرزمینمان تبریک می گویم. سینماگرانی که با دستهای خالی اما دلهایی پر از عشق ایران را به گفته دبیر جشنواره کن به «کشور بزرگ سینمای جهان» تبدیل کردند و نشان دادند که گرجان عاشق دم زند/ آتش به این عالم زند

رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما در پیامی به اصغر فرهادی و شهاب حسینی موفقیت آنها در جشنواره کن فرانسه را تبریک گفت.

در متن پیام رضا میرکریمی آمده است: «اصغر فرهادی و شهاب حسینی عزیز

به نمایندگی از خود و جامعه اصناف سینمایی ایران موفقیت رشک بر انگیز تان را در کسب جوایز پراعتبار جشنواره کن به شما عزیزان و گروه سازنده فیلم افتخار آفرین «فروشنده» تبریک می گویم و روزگاری پر از سربلندی را از خداوند بزرگ برایتان آرزو دارم.

دوست شما
رضا میرکریمی
مدیرعامل خانه سینمای ایران»

مدیرعامل بنیاد سینمایی در پیامی موفقیت فیلم «فروشنده» در جشنواره کن فرانسه را تبریک گفت.

در پیام تبریک علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی آمده است: «تبریك به آقای اصغر فرهادی سرمایه سینمای كشورمان و آقای سید شهاب حسینی  بازیگر ارزنده سینما. تبریك به مناسبت شبِ پر افتخارِ تاریخ سینمای ایران.

شب گذشته وقتی تماشاگران در كن ایستاده چند دقیقه «فروشنده» را تشویق و تحسین كردند از این حس و انرژی خوب می شد حدس زد كه داوران جشنواره كن نمی توانند از كنار این اثر بی توجه بگذرند. این دو جایزه بزرگ، دستاورد عظیمی برای جامعه سینمایی كشورمان است و در عین حال انتظارات را از سینماگران ایرانی بالا می برد. شادی مردم عزیز ایران گوارایشان باد.

علیرضا تابش

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی»

 دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها