صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اکران سیار «من سالوادور نیستم» برای شهرهای فاقد سینما

محمد نجفی‌زاده مدیر ستاد اکران‌های جمعی سینمای ایران تحت پوشش و نظارت کانون پخش کنندگان: روند اکران سیار فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم» در شهرهای بدون سینما به صورت چرخشی صورت می‌گیرد.

من سالوادور نیستم
به گزارش سینماتیکت، ستاد اکران‌های جمعی سینمای ایران تحت پوشش و نظارت کانون پخش کنندگان با همکاری و هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان اکران‌های سیار در شهرهای بدون سینما انجام می‌دهد.

نجفی زاده افزود: در حال حاضر فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم» را در دست اکران داریم که در حال حاضر در استان‌های خراسان شمالی، شیراز، خوزستان، کرمانشاه، البرز و همدان در حال اکران است و این روند به صورت چرخشی در دیگر استان‌ها صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اکران سیار در شهرهای بدون سینما گفت: در چند شهری که نمایش سیار داشتیم به دلیل استقبال، خودشان و یا وزارت ارشادشان بودجه‌ای را بدون اینکه فشاری به سازمان سینمایی بیاورند تهیه کردند و سرورهایی را برای نمایش خریدند این اتفاق انگیزه‌ای برای سینمادار شدن است.

وی همچنین درباره اکران و نمایش آثار سینمایی به صورت سیار در شهرستان‌ها و مناطق بدون سینما گفت: بیش از یک سال است که این ستاد به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است، با زحمت و پیگیری مرتضی شایسته که ریاست کانون پخش‌کنندگان را بر عهده داشتند این اتفاق انجام شد. در حال حاضر در هر استان یک دفتر نمایندگی داریم.

مدیر ستاد اکران‌های جمعی سینمای ایران افزود: در مورد فیلم سینمایی «۵۰ کیلو آلبالو» هنوز چیزی مشخص نیست، باید در ابتدا ببینیم فضای فرهنگی در استان‌ها به چه شکل است اما ما بر اساس فضای فرهنگی و درخواست مردم پیش می‌رویم اما حتی‌المقدور سعی می‌کنیم فیلم‌های بدون حاشیه را اکران کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این نوع اکران که به صورت سیار در شهرهای فاقد سینما انجام می‌شود آیا لطمه‌ای به اکران‌های دائمی فیلم‌های سینمایی نمی‌زند، گفت: ابتدا باید بگویم که ما باید برای آن یک عمر دو ساله در نظر بگیریم و به شهرها برویم و بررسی کنیم کدامیک از آنها بیشترین مخاطب را داشتند و براساس مخاطب‌سنجی به سمت سینمای دائمی در آن مناطق برویم. باید بگویم در چند شهری که نمایش سیار داشتیم به دلیل استقبال، خودشان و یا وزارت ارشادشان بودجه‌ای را در نظر گرفتند و بدون اینکه فشاری به سازمان سینمایی بیاورند سرورهایی را برای نمایش خریداری کردند. این یعنی اینکه انگیزه وجود سینمای دائمی در آن منطقه است.

نجفی‌زاده گفت: همواره دغدغه دولت در این بخش وجود سینمای دائمی در شهرهای محروم بوده است، این نوع اکران به ظرفیت‌ سنجی کمک می‌کند. نکته دیگری که می‌توان به آن اشاره داشت این است که نسل جوان نیز وارد این قضیه شده است ، یکی از معضلات ما همواره این بوده است که در شهرستانها پخش کننده نمی‌توانسته آمار دقیقی بدهد اما ما برای نمایش هر فیلم یک نماینده از تهران و یک نماینده از همان شهر حضور دارند. در پی این اتفاق آموزش می‌دهیم که فیلم دیدن فقط بلیت فروختن نیست، باید برای آن تبلیغ کرد و به روش‌های مختلف مردم را جذب کرد.

او افزود: زمانی که سرور وارد استان می‌شود ابتدا تعداد شهرهای محروم آن بررسی می‌شود و براساس ظرفیت هر کدام از آنها تعداد روزهای نمایش نیز تعیین می‌شود. ممکن است در شهری یک فیلم ۵ روز به نمایش در بیاید و در شهری دیگر ۳ روز؛ در این میان برای تبلیغات از نهادها و ارگان‌های مختلف و تمام پتانسیلی که وجود دارد، استفاده می‌شود. نکته قابل توجه دیگر که می‌توان به آن اشاره داشت این است که در این شهرها مردم به دیدن فیلم عادت کردند و در پاره‌ای مواقع خودشان برای دیدن فیلم درخواست می‌دهند.

نجفی‌زاده در ادامه ضمن اشاره به اینکه در ایران بیش از ۴۰ هزار سالن نمایش دهنده برای آثار سینمایی وجود دارد تاکید کرد که  باید از این ظرفیت  به نحو احسن استفاده کرد و میزان قیمت بلیتی که به فروش می‌رسد نیز براساس میزان توانایی افراد در شهرها سنجیده شود تا بین ۵ الی ۳ هزار تومان به فروش رسد.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها