صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

شورای صنفی نمایش بر سر دوراهی برای ادامه اکران فیلم‌های نوروزی

شورای صنفی نمایش برای ادامه اکران فیلم‌های نوروزی و بایدها و نبایدها بر سر دوراهی قرار دارد.

شورای صنفی نمایش
به گزارش سینماتیکت، شورای صنفی نمایش در شرایطی آئین نامه اکران فیلم ها را برای ارایه و تصویب به رئیس سازمان سینمایی ارایه دادند که هیچ تصویری از فروش فیلم ها در اکران نوروزی نداشتند و هیچ تبصره ای برای فیلم هایی که توان جذب مخاطب را دارند در نظر نگرفتند.

شورای صنفی نمایش در شرایطی که با فیلم‌های پرمخاطب اکران نوروزی مواجه است باید برای اکران ویژه ماه مبارک رمضان تمهیدی اتخاذ کند تا پاسخگوی نیاز مخاطب باشد.

این در شرایطی است که با توجه به نظر کارشناسان هیچ گاه نمی توان مخاطب سینمای ایران را پیش بینی کرد. در حالی هفته های اکران را به 7هفته و در نهایت 10 هفته فروش در نظر گرفتند که هیچ تصویری از از فروش خوب فیلم ها در اکران نوروز نداشتند. در حالی که عید امسال ایام فاطمیه به اتمام رسیده بود و مراسم مذهبی مانع حضور افراد در سالن های سینما نمی شد و از سوی دیگر همه ذائقه ها در اکران نوروزی جای داشتند و پایان تعطیلات نوروزی رکورد فروش فیلم ها نسبت به سال گذشته و اکران نوروزی تغییر کرده بود و همین امر باعث شد تا رئیس سازمان سینمایی در گزارش خبری یکی از شبکه های تلویزیونی خبر از فروش خوب سینماها بدهد اما در همان زمان باید به این مهم توجه می شد که فیلم هایی که توانایی جذب مخاطب را دارند و با موازین شرعی مغایرتی ندارد امکان نمایش آن ها بعد از 10 هفته فراهم شود که از این امر غفلت شد در حالی که اعضای شورا از 7 نفر به 8 نفر رسیده بود اما بازهم برای این امر مهم هیچ تمهیدی اندیشیده نشد.

متاسفانه سینماها فیلم های اجتماعی را به نمایش نمی گذارند و با عدم مدیریت درست در آئین نامه اکران مخاطب را پس می زند. با این عملکرد غلط علاوه بر فراهم آوردن شرایطی برای تخلف سالن های سینما، ممکن است مخاطب را هم از دست بدهیم و اکران بعدی دچار آسیب شود. کما اینکه شاهد هستیم فیلم های در حال اکران آنگونه که شایسته است مورد توجه قرار نگرفتندو نتوانستند نظر مخاطب را جلب کنند. با این اوصاف سالن های سینما یک بار دیگر طعم تلخ سالن های خالی را هم اینک تجربه می کنند و سالن داران نیز یا به تخلف خود در ادامه اکران فیلم های سینمایی نوروزی ادامه می دهند یا از نمایش فیلم های کم مخاطب پرهیز می کنند و سانس های موظف را کم می کنند.

به نظر می‌آید شورای صنفی نمایش در این شرایط که با قوت از امکان اکران فیلم های نوروزی سالن های سینما را پرهیز داده است و فیلم هارا تغییر داده است، باید تمهیدی برای اکران فیلم های پرمخاطب (مطابق با موازین شرعی) در ماه مبارک رمضان و اکران ویژه این ماه برای سالن ها در نظر بگیرد تا بتواند این حجم تقاضای مخاطب را پاسخگو باشد.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها