صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

عباس رافعی :«فصل فراموشی فریبا»به شیوخ عرب ربطی ندارد

عباس رافعی خبرهایی مبنی بر سرمایه‌گذاری یکی از شهروندان کویتی در فیلم «فصل فراموشی فریبا» را رد کرد.

فصل فراموشی فریبا
به گزارش سینماتیکت، در پی جوایزی که فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی در جشنواره فیلم کن فرانسه دریافت کرده برخی از رسانه ها انتقادهایی به حضور سرمایه‌گذاران عربی به ویژه قطری در سینمای ایران وارد می‌کنند و برخی رسانه‌ها اشاره کرده اند فیلم «فصل فراموشی فریبا» به کارگردانی عباس رافعی که یکی از رکوردداران کسب جوایز بین المللی و حضورهای جهانی نیز است از سرمایه‌گذار کویتی بهره برده است.

در همین رابطه عباس رافعی کارگردان فیلم «فصل فراموشی فریبا» با اشاره به خبری که نسبت به سرمایه گذاری فیلمش توسط یک شهروند کویتی مطرح شده است گفت: من کارگردان و تهیه کننده فیلم «فصل فراموشی فریبا» هستم و البته بخشی از سهام فیلم متعلق به دوست اهوازی‌ام با نام رزاق موسوی پور است.

وی افزود: برای من جالب است که چگونه چنین مساله ای مطرح شده است و نام فیلم من چگونه به میان آمده است. من خوشحالم که حداقل خبر منتشر شده به حضور جهانی فیلم در جشنواره ها هم اشاره کرده است و اینکه رکوددار بوده ایم و سوال من این است که آیا گناه ما این است که در فستیوال های مختلف حضور داشته ایم که ما را به شیوخ عرب متصل می کنند.

رافعی با تاکید دوباره بر اینکه خودش سرمایه گذاری فیلم «فصل فراموشی فریبا» را بر عهده داشته است، عنوان کرد: نام موسوی پور که بخشی از سهام فیلم به او تعلق دارد در تیتراژ اثر هم آمده است و من فکر می کنم خبرنگاری که آن خبر را منتشر کرده اهواز را جزو مناطق عرب دانسته است.

کارگردان «فصل فراموشی فریبا» افزود: خوشحال هستم که در سال های گذشته چند فیلم با موضوع عرب ها ساختم. «جنگ ۳۳ روزه»، «تولدی دیگر» و «بیگانگان» از جمله این فیلم ها بودند. «بیگانگان» نماینده کشور لبنان در جشنواره قاهره و پکن بود و در جشنواره فیلم فجر در بخش خارج از مسابقه به نمایش درآمد. ما اکنون در سوریه در کنار برادران دینی و عرب مبارزه و از آنها دفاع می کنیم. همچنین باید بگویم آخرین فیلم عربی من درباره داعش بود که «آوازهای سرزمین من» نام داشت و با این وصف احتمالا خود من جزو شیوخ عرب هستم.

وی در پایان ضمن اشاره به اینکه سال هاست جشنواره های مختلف بودجه های کمکی را به فیلم ها ارایه می کنند گفت: باید بررسی کرد که اگر فیلمی کمک مالی برای تولید دریافت کرده به چه عنوان بوده است.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها