صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

سینماهای بد حساب فیلم نمی‌گیرند

شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران از کلیه همکاران و سرمایه گذاران فیلم‌ها خواست اگر پخش‌ها با آنان تسویه حساب نکرده‌اند، نام سینماهای بد حساب را اعلام کنند.


به گزارش سینماتیکت، سید غلامرضا موسوی دبیر شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران ضمن اعلام خبر فوق افزود:«براساس آئین‌نامه شورای صنفی نمایش و عرف، سالن‌های سینما در سراسر کشور موظفند حداکثر دو هفته بعد از پایان نمایش فیلم‌ها،کلیه سهم تهیه‌کنندگان را تحویل دفاتر پخش نمایند. طبیعتاً پخش‌ها نیز موظفند وجوه دریافتی را به تهیه‌کننده یا سرمایه گذار – حسب قرارداد – منتقل نمایند. اما متاسفانه تعدادی از سالن‌ها نه تنها نسبت به پرداخت حقوق صاحبان فیلم‌ها تعلل می‌کنند بلکه هنگام تسویه حساب چک‌های مدت‌دار به پخش ارائه می‌کنند. در این شکل ، حقوق تهیه‌کنندگان که معمولاً و باید همزمان با نمایش فیلم ، پرداخت شود بمدت طولانی پرداخت نمی‌شود.

متاسفانه برخی از پخش‌ها نیز بخاطر رودر بایستی با صاحبان این‌گونه سالن‌ها و یا عدم امکان شکایت، وجوه را نمی‌توانند دریافت کنند.در نتیجه صاحبان فیلم برای دریافت حقوق حقه‌شان مدتی باید منتظر بمانند. این در شرایطی است که این صاحبان فیلم خود نیز باید با دریافت مطالباتشان حقوق معوقه‌ای را پرداخت یا نسبت به تولید فیلم جدید اقدام کنند.

در پی شکایت تعدادی از تهیه‌کنندگان ، هیات رئیسه شورایعالی تصویب کرد که با شناسائی سینماهای بدحساب در تهران و شهرستانها ، از ارائه فیلم تا به روز شدن خودداری نماید.

موسوی افزود: واقعیت این است که صاحبان سالن‌های سینما وجه را نقداً از تماشاگر دریافت می‌کنند و بدیهی است که باید با فرصتی حداکثر یک هفته‌ای سهم صاحبان فیلم را پرداخت کنند.

وی افزود: شورایعالی ضمن تشکر از صاحبان خوش حساب سالن‌های سینما که کم هم نیستند در زمینه برخورد با صاحبان بد حساب سالنها جدی و پیگیر خواهد بود.

دبیر شورایعالی تهیه‌کنندگان همچنین خبر داد که هفته آینده نشستی با حضور تهیه کنندگان و سرمایه گذاران فیلم‌ها در شورایعالی برگزار می‌شود تا ضمن ارائه اطلاعات حقوقی نسبت به دریافت حق السهم ، از آنها در مورد سینماهای بد حساب اطلاعات بشتر کسب شود.»
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها