صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نمایش دو فیلم مستند «آشپزی با دوربین» و «اسبی که شیهه نمی‌کشد» در کانون فیلم سینماحقیقت

برنامه‌ این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش دو فیلم مستند «آشپزی با دوربین» و «اسبی که شیهه نمی‌کشد» اختصاص یافته است.

سینما حقیقت
به گزارش سینماتیکت، برنامه این هفته کانون فیلم «سینما حقیقت» از ساعت 17 فردا یکشنبه 30 خرداد در سالن «سینماحقیقت» این مرکز آغار می شود که به دو فیلم مستند «آشپزی با دوربین» و «اسبی که شیهه نمی‌کشد» اختصاص یافته است.

فیلم «آشپزی با دوربین» به مدت 50 دقیقه، با نگاهی به موضوع غذا در قاب سینما و بررسی فیلم ‌های سینمای ایران، می‌کوشد تا تغییرات اجتماعی در تاریخ معاصر ایران را مورد بررسی قرار دهد.

در این فیلم علی رفیعی، کامبوزیا پرتوی، رضا کیانیان، مانی حقیقی، کیانوش گرامی، کامشاد کوشان، پیمان جعفری و... مقابل دوربین رفته‌اند.

مستند «اسبی که شیهه نمی‌کشد» نیز به زندگی پُر فراز و نشیب نقاش ایرانی «واحد خاکدان» می‌پردازد و تلاش می‌کند از رهگذر نقاشی‌ها و زندگی او در ایران و آلمان، نقبی به دنیای درونی وی بزند. مدت زمان این فیلم نیز 50 دقیقه است.

یادآوری می‌شود پس از نمایش دو فیلم مستند مذکور، نشستی با حضور محمدرضا عینی (کارگردان)، همایون امامی (منتقد میهمان) و ناصر صفاریان (کارشناس- مجری) برگزار خواهد شد.

عموم علاقمندان برای تماشای این فیلم‌‌های مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آنها می‌توانند از ساعت 17 یکشنبه (30 خرداد‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند.

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها