صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نمایش فیلم «زمناکو» امروز در خانه هنرمندان

«زمناکو» ساخته مهدی قربان‌پور فیلم تحسین شده سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر امروز شنبه 12 تیر ساعت 19:00 در خانه هنرمندان ایران و در گروه سینمای هنر و تجربه به نمایش در می آید .

زمناکو
فیلم «زمناکو» درباره جوانی است به نام «علی» که در 16 مارچ 1988(25 اسفند 1366) هنگام بمباران شیمیایی حلبچه توسط رژیم صدام از سرزمین مادری‌اش جدا شده، به ایران آورده می‌شود. او در کنار زنی در ایران بزرگ می شود ، اما با مرگ مادر ایرانی اش او به دنبال هویت گمشده خود به کردستان عراق بازمی‌گردد.

فیلمساز با کنار هم گذاشتن گذشته و امروز، با روایت دغدغه‌ها، تنهایی و پریشانی شخصیت اصلی، درباره ادامه جنگ در منطقه و تداوم غربت و گم شدگی نسل‌های درگیر خشونت و آوارگی هشدار می‌دهد.

این مستند با نگاهی شاعرانه به بحران هویت می‌پردازد. پایان فیلم و نمایش اردوگاهی که در گوشه و کنار آن کودکانی از ترس داعش، آرام گرفته و به آینده چشم دوخته‌اند تسلسل پایان ناپذیر جنگ در کشورهای منطقه را نشان می‌دهد. این فصل به «زمناکو» کارکردی فراتر از یک مستند شخصیت محور داده و آن را به اثری درباره یک موضوع انسانی و جهان شمول تبدیل کرده که تماشایش در این روزگار، هشداردهنده و البته تلخ است.

این اثر جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند جایزه شهید آوینی در جشنواره سینماحقیقت امسال را از آن خود کرد و قبل از آن هم تندیس شایستگی جشن مستند خانه سینما را در دو بخش بهترین فیلم مستند بلند و بهترین تحقیق و پژوهش به خود اختصاص داد.

یادآوری می‌شود «زمناکو» در بخش نمایش‌های ویژه سی‌وچهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده رفت و مورد استقبال منتقدین و مهمانان خارجی جشنواره قرار گرفت .

لینک خرید آنلاین بلیت فیلم «زمناکو»

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها