صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نشان عباس کیارستمی به جشن حافظ اضافه شد

نشان عباس کیارستمی به سینماگران جوانی تعلق می گیرد که در حوزه فیلم کوتاه و فیلم بلند موفق بودند.

معلم
نشست خبری شانزدهمین مراسم سینمایی تلویزیونی دنیای تصویر (اهدای تندیس حافظ به برگزیدگان سینما و تلویزیون ایران) در دفتر دنیای تصویر برگزار شد.
 
علی معلم دبیر و برگزارکننده این جشن در این مراسم گفت: امسال نشان عباس کیارستمی که متفاوت از تندیس حافظ است، به جشن اضافه می‌شود و امیدوارم در سال‌های آینده نیز دادن این نشان ادامه داشته باشد.
 
وی افزود: نشان عباس کیارستمی به سینماگران جوانی که چه در حوزه فیلم کوتاه و چه در حوزه فیلم بلند موفق بودند و از لحاظ زبان سینمایی و نوع اجرا نوآوری داشتند، بدون محدودیت زمانی از لحاظ فعالیت اهدا می‌شود.
 
وی ادامه داد: این نشان به این جهت بود که کیارستمی یکی از تجربه‌گرا‌ترین و نوجوترین فیلمسازان ایرانی بود که در نوع فیلمسازی واهمه‌ای نداشت و وارد فضاهایی می‌شد که برای اولین بار تجربه شده بود. شاید این امکان وجود داشته باشد که این نشان در سال‌های آینده به فیلمسازان بین‌المللی نیز اهدا شود.
 
معلم افزود: در برگزاری جشن امسال چند نمونه اجرای موسیقی داریم که از آن جمله می‌توان به اجرای علی زند وکیل، حافظ خوانی (برای اولین بار)، اجرای رضا یزدانی به صورت مشترک خواهد بود.
 
معلم عنوان کرد: در سال‌های قبل شاهد اجرای استندآپ کمدی بودیم که امسال به دوبله زنده تغییر می‌کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها