صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

با فیلم «فصل فراموشی فریبا»، عباس رافعی نامزد دریافت عقاب طلایی آمریکا شد

عباس رافعی برای فیلم «فصل فراموشی» نامزد دریافت عقاب طلایی آمریکا شد.

فصل فراموشی فریبا
 در پنجاه و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «عقاب طلایی» آمریکا فیلم «فصل فراموشی فریبا» به تهیه کنندگی و کارگردانی عباس رافعی که در بخش مسابقه حضور داشت نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم سینمایی این دوره شد.

این جشنواره که یکی از قدیمی ترین جشنواره های سینمایی دنیا است از سال ۱۹۷۵ در شهر واشنگتن دی سی آمریکا در سه بخش سینمای حرفه ای، سینمای مستقل و سینمای نوظهور برگزیدگانش را انتخاب می کند.

در دوره های قبل کارگردانانی چون استیون اسپیلبرگ، مارتین اسکورسیزی، کوین کاستنر، مایک نیکولز، جان فرانکین هایمر، ورنر هرتزوک، ریدلی اسکات، جرج لوکاس، رابرت ردفورد در این جشنواره برگزیده شده اند.

عباس رافعی در این باره گفت: خوشحالم که توانسته ام فیلمی از سینمای ایران را در جشنواره ای که بیش از این فیلم های کلاسیک و به یاد ماندنی همچون «گلادیاتور» و «فرار از آلکاتراز» در آن حضور داشته اند به نمایش بگذارم؛ جشنواره ای که از نوع انتخاب فیلم هایش مشهود است سینمای کلاسیک و داستانگو را ترویج می کند.

«فصل فراموشی فریبا» بیش از این شصت و سه حضور بین المللی داشته و سی و چهار جایزه بین المللی برای سینمای ایران به ارمغان آورده است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها