صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رئیس حوزه هنری:تعداد سینماهای کشور کافی نیست

رئیس حوزه هنری گفت: هزار و ۱۰۰ شهر در سطح کشور داریم که از این تعداد فقط ۶۴ مورد برخوردار از سینما است و لازم است تعداد سینماها افزایش یابد.

محسن مومنی
محسن مؤمنی صبح شنبه در حاشیه همایش روسای مراکز حوزه هنری کشور در جمع خبرنگاران تصریح کرد: لازم است مسئولان استان‌ها با همکاری حوزه هنری کشور نسبت به توسعه و تجهیز سینماها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه یک سوم سینماهای کشور در اختیار حوزه هنری است، افزود: هر چند در برخی استان‌ها و شهرها چندین سینما دایر است اما در برخی دیگر نیز حتی یک سینما نداریم این شهرها احصا شده تا در اولویت احداث سینما قرار گیرد.

رئیس حوزه هنری متذکر شد: از جمله اقدامات حوزه هنری برای حمایت از هنرمندان ایجاد شرایط برای دیده شدن و مطرح شدن است و به همین منظور برگزاری جشنواره‌های متعدد در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته مؤمنی از ابتدای سال دو جشنواره ملی برگزار شده و تا پایان سال نیز هشت جشنواره دیگر برگزار می‌شود تا فرصت معرفی آثار و تولیدات هنرمندان فراهم شود.

وی در خصوص تعداد هنرمندان پرورش یافته توسط حوزه هنری در طول حیات این مجموعه اضافه کرد: در واقع به حدی تعداد زیاد است که نمی‌توان به عدد خاصی اشاره کرد.

محسن مؤمنی تصریح کرد: اغلب هنرمندان فاخر با حوزه هنری کشور در ارتباط هستند و به نوعی با حوزه هنری در تولید، معرفی و توسعه آثار خود ارتباط داشته‌اند.

رئیس حوزه هنری تأکید کرد: به عنوان مثال فیلمسازی که حتی یکبار به حوزه هنری نیامده اما فیلم وی در سینمای حوزه هنری اکران شده به نوعی با ما در ارتباط است.

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها