صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

غلامرضا فرجی: طرح «سینماآنلاین» را تحریم می‌کنیم

عضو هیئت مدیره انجمن سینماداران گفت: اجرای این طرح برای سینمای کشور خطرناک است چون حقوق مالکان سینما نادیده گرفته شده و فیلم‌ها کپی خواهد شد و تهیه کنندگان سینما نیز به طرح سینماآنلاین معترض هستند.

فرجی

غلامرضا فرجی عضو هیئت مدیره انجمن سینماداران با اعلام اینکه پروژه «سینما آنلاین» بدون هماهنگی با مالکان سینما تصویب شده، این طرح را موجب بی‌عدالتی دانست و افزود: عدم نمایش فیلم‌های شرکت کننده در این طرح از سوی سالن داران سینما آخرین تصمیم اتخاذ شده در قبال «سینما آنلاین» است.

وی توضیح داد: در این طرح دوستان قصد داشتند همزمان با اکران فیلم‌ها، در فضای مجازی نیز به نمایش درآید که از این طریق باید دیدن فیلم روی پرده بزرگ سینما و صف‌های طولانی مقابل گیشه را به دست فراموشی سپرد.

وی با اعلام اینکه «سینماآنلاین» بدون هماهنگی با مالکان سینما تصویب شده، این طرح را موجب بی‌عدالتی عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح برای سینمای کشور خطرناک است چون حقوق مالکان سینما نادیده گرفته شده و فیلم‌ها کپی خواهد شد و تهیه کنندگان سینما نیز به طرح سینماآنلاین معترض هستند.

فرجی عدم نمایش فیلم‌های شرکت کننده در این طرح از سوی سالن داران سینما را آخرین تصمیم اتخاذ شده در قبال «سینما آنلاین» عنوان کرد و گفت: هیئت مرکزی انجمن سینماداران در این خصوص به اجماع رسیده‌اند و این تصمیم را اتخاذ کرده‌اند.

وی دانلود این فیلم‌ها در فضای مجازی را موجب ضربه به صنعت سینمای کشور، سینماداران و تهیه کنندگان مطرح کرد و افزود: با رئیس صنف تهیه کنندگان نیز صحبت داشتیم و آن‌ها نیز به شدت مخالف هستند و هیچ توافقی در این حوزه صورت نگرفته است.

فرجی، ضرر «سینما آنلاین» را بطور تقریبی حدود 450 میلیون تومان برای هر اثر سینمایی تخمین زد و گفت: این میزان به ظرفیت اثر نیز بستگی دارد مثلا به فیلم‌های که بالای 1 میلیارد فروش داشته‌اند، میزان 4 میلیارد ضرر خواهد رسید.


 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها