صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نمایش مستند «پیرمرد و دریا» در سالن سینماحقیقت

فیلم مستند «پیرمرد و دریا» ساخته «ناهید رضایی» عصر امروز (یکشنبه 3 مرداد ) در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درآمده و نقد و بررسی می‌شود.

سینما حقیقت
«پیرمرد و دریا» درباره‌ سیر ترجمه در ایران است، با مروری از روزگار قدیم تا امروز، با اشاره به فراز و فرودهای ترجمه و اهمیت و تاثیر آن بر رویدادهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در دوران مختلف.

مترجمان و صاحب‌نظران حاضر در این فیلم مستند عبارتند از (به ترتیب حروف الفبا): آذرتاش آذرنوش، منوچهر انور، صفدر تقی‌زاده، عبدالرحیم جعفری، محمدرضا جعفری، نجف دریابندری، مژده دقیقی، پیروز سیار، محمد شریفی، علی صلح‌جو، فرزانه طاهری، کامران فانی، مراد فرهادپور، مدیا کاشیگر، محمدعلی کشاورز، صالح نجفی و فاطمه ولیانی.

پس از نمایش فیلم مستند 60 دقیقه‌ای «پیرمرد و دریا»، جلسه نقد و بررسی آن با حضور ناهید رضایی (پژوهشگر و کارگردان)، صفی یزدانیان (منتقد میهمان) و ناصر صفاریان (کارشناس- مجری) برگزار خواهد شد.

یادآوری می‌شود عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم‌ و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر امروز (سوم مردادماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها