صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

افتتاح پروژه «سینما سیار»

پروژه «سینما سیار» صبح دوشنبه با حضور رئیس سازمان سینمایی و در آخرین روز از اجلاس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد استان ها در هتل انقلاب تهران افتتاح شد.

حجت الله ایوبی در آیین افتتاح پروژه سینما سیار با بیان اینکه این طرح مدلی چینی است و در سفر به این کشور آن را بررسی کردم، افزود: در چین 30 هزار پرده سینما و 50 هزار سینما سیار وجود دارد.

وی ادامه داد: با تلاش مهندسان ایرانی توانستیم پروژه سینما سیار را مهندسی معکوس کنیم و به همت جوانان ایرانی با مشارکت مهندسان سینما شهر و رسانه های تصویری اکنون یکصد سینما سیار تهیه شده است.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه سینما سیاری که توسط متخصصان ایرانی طراحی شده به مراتب از نمونه چینی آن پیشرفته تر و دقیق تر است، گفت: امیدواریم اگر این پروژه موفق بود بتوانیم آن را به 200 عدد افزایش دهیم.

ایوبی با بیان اینکه قبل از انقلاب حدود 570 سینما در ایران وجود داشت اما در زمان آغاز مدیریت سینما در دولت یازدهم تعداد این سالن ها 300 عدد بود، افزود: با کمک بخش خصوصی و تلاش صورت گرفته، تعداد سالن ها را به 500 رسانده ایم اما همانطور که می دانید این تعداد سالن نیز مطلوب نیست.

رئیس سازمان سینمایی پروژه سینما سیار را طرحی مناسب و کوتاه مدت عنوان کرد و گفت: در آغاز کار، سینما سیار را در استان های محروم استفاده خواهیم کرد.

یادآوری می‌شود سومین اجلاس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد استان ها از روز شنبه هفته جاری در هتل انقلاب آغاز شد و امروز(دوشنبه) پایان می یابد.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها