صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

دو پردیس سینمایی "آریا" و "الهیه" در بندرعباس افتتاح می‌شود

مسئول امور سینمایی استان هرمزگان از احداث دو مجتمع سینمایی با نام‌های "آریا" و "الهیه" تا فروردین‌ماه 93 در این استان خبر داد.

 اولابندری مسئول امور سینمایی استان هرمزگان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره وضعیت دسترسی اهالی استان به محصولات فرهنگی بویژه تولیدات سینمایی گفت: نمایندگانی از موسسات ویدئو رسانه که کار تهیه و توزیع محصولات فرهنگی در حوزه شبکه نمایش خانگی را عهده‌دار هستند در مرکز استان هرمزگان حضور دارند. در جزیره ابوموسی هم دو فروشگاه ارائه محصولات فرهنگی فعال است یکی در بازراچه جزیره که مردم برای تهیه محصولات به آن مراجعه می‌کنند و یکی دیگر هم در یکی از شهرک‌های نظامی جزیره مستقراست و وظیفه ارائه محصولات فرهنگی به خانواده افراد نظامی را برعهده دارد.

وی افزود: در مجموع استان هرمزگان با مرکزیت بندرعباس دارای دو سالن سینمای عمومی با ظرفیت 210 و 230 صندلی است. دو سالن سینمایی هم به تازگی راه‌اندازی شده که یکی 4 بعدی و دیگری 5 بعدی است و بیشتر در اوقات فراغت میزبان مردم عزیز استان هستند. از این سالن‌های 4 بعدی در جزیره قشم و بندرلنگه هم به تازگی راه‌اندازی شده‌است.

اولابندری گفت: در شهر بندرعباس هم چند سالن سینمایی در دست ساخت است که مهمترین آن‌ها مجموعه سینمایی آریا است که بصورت یک پردیس سینمایی طراحی شده و پیش‌بینی می‌شود توسط بخش خصوصی و همکاری دولت این سینما تا سال 1393 آماده بهره‌برداری شود.

وی افزود: یک مجموعه سینمایی دو سالنه هم با نام "الهیه" هم در شرق بندرعباس در دست ساخت است که بعنوان یک مجتمع فرهنگی در سال 92 افتتاح می‌شود.

اولابندری درباره اکران فیلم‌های سینمایی در جزیره ابوموسی هم گفت: این برنامه تا همین چند سال پیش در دستور کار قرار داشت و فیلم‌های روز سینمای ایران هم‌زمان با مرکز استان و حتی در مواردی هم‌زمان با پایتخت در سینمای روباز جزیره اکران می‌شدند.

وی افزود: اما به دلیل شرایط جوی سرویس‌دهی در این زمینه به دلیل روباز بودن سینما با مشکلاتی مواجه شد و ادامه این برنامه مقدور نبود. در سفر اخیر هیأت دولت به استان هرمزگان از طریق مکاتبات دفتر سینمایی استان با سازمان سینمایی قرار بر این شد تا در همین مکانی که تا امروز سینمای روباز جزیره وجود داشته‌است سالن سینمایی سرپوشیده‌ای احداث شود تا اهالی جزیره بتوانند از فیلم‌های روز سینمای ایران بهره‌مند شوند.

سازمان سینمایی وعده مساعدت در این زمینه را به ما داده‌اند و امیدواریم با پشتیبانی مسئولان استانی بتوانیم به‌زودی این پروژه را اجرایی کنیم. در سفری که معاونت سینمایی برای حضور در اختتامیه جشنواره فیلم‌های ویدئویی در طول هفته آینده به جزیره خواهند داشت ما سعی می‌کنیم هماهنگی نهایی را برای این منظور با ایشان داشته باشیم.

اولابندری در پایان درباره فقدان بازار گسترده فروش محصولات شبکه نمایش خانگی در جزیره ابوموسی و ارائه آثار بصورت کرایه هم گفت: همانگونه که واقف هستید مسئولیت اداره فروشگاه‌های محصولات فرهنگی برعهده بخش خصوصی است و ما این درخواست را از دوستان خود داشته‌ایم تا کیفیت ارائه آثار را از کرایه به فروش تغییر دهند. ایشان هم وعده داده‌اند تا در‌آینده نزدیک این امر محقق شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها