صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مدیرکل سینمای حرفه ای خبر داد : پایان نوسازی ۱۵ سینما امسال در کشور/ سینما آبادان افتتاح می شود

مدیرکل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی کشور گفت: امسال کار نوسازی حدود ۱۵ سینما در سطح کشور به اتمام می رسد.

محمدرضا فرجی ظهر امروز سه شنبه در جریان بازدید از اماکن هنری و سینمای در حال ساخت آبادان در گفتگو با خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه مردم آبادان به طور واقعی اهل سینما و هنر هستند، افزود: شهر آبادان طی سالیانی به عنوان نخستین شهر دارای سینما در سطح کشور بود اما متاسفانه در زمان حاضر از این امکان بی بهره است.

وی اظهار کرد: اگر سینمای مهر توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهر فعال شد به دلیل بهره مندی مردم و عدم محرومیت آنان از امکان سینما بوده اما به هر حال وجود یک سینما و یا پردیس بهترین امکان برای مردم هنر دوست و با فرهنگ آبادانی است.
تعطیلی ۱۲ ساله سینما آبادان

وی با اشاره به تعطیلی ۱۲ ساله سینما آبادان (سهیلا سابق) به دلیل وجود ایرادات فنی به رغم انجام بازسازی پیشین آن تصریح کرد: خوشبختانه از زمانی که حوزه هنری خواستار تعمیر و بازسازی سینما آبادان شد، این کار با سرعت و شتاب بسیار خوبی پیگیری و دنبال شد.

مدیرکل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی کشور با تاکید بر لزوم همکاری و حمایت مسئولان آبادانی و استانی در کمک به انجام و اتمام کار بازسازی سینما آبادان گفت: به طور قطع همراهی و کمک مسئولان، اتمام کار بازسازی سینما را به صورت ملموس تر، جدی تر و مناسب تری موجب می شود.

فرجی با بیان اینکه ایرادات قابل رفع است، افزود: در زمان حاضر کار نصب سیستم پخش دیجیتال فیلم و صدا در حال انجام است و حضور، سرکشی و بازدید برخی از اعضای کمیسیون پنج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سینما آبادان در راستای بررسی و رفع مشکلات احتمالی انجام شده است.

وی از افتتاح و بهره برداری این سینما پیش از آغاز هفته دفاع مقدس خبر داد و اظهار کرد: بدون شک با گشایش این سینما مردم هنر دوست و با فرهنگ آبادانی از آن به خوبی استقبال می کنند.

فروش خوب فیلم ها در سال جاری 

مدیرکل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فروش خوب و بی نظیر بلیط فیلم ها در چهار ماهه نخست امسال گفت: میزان فروش بلیط فیلم ها در مدت یاد شده معادل فروش بلیط در مدت یک ساله ۹۴ بوده است.

فرجی افزود: تجربه نشان داده است که اگر فیلم و سینما خوب باشد مردم نیز به طور حتم از سینما حمایت می کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ متقاضیان زیادی برای احداث سالن و پردیس سینما از سراسر کشور داشته ایم، اظهار کرد: برخی از متقاضیان زمین های خود را برای ساخت پردیس سینمایی پیشنهاد دادند ضمن آنکه تقاضاهایی را نیز برای بازگشایی دوباره برخی از سینمای های تعطیل شده، دریافت کرده ایم.

فرجی تصریح کرد: این امر بیانگر علاقه وافر مردم در سینماسازی و پردیس سازی دارد.

مدیرکل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی گفت: به طور قطع اگر در کنار مجتمع های تجاری دو یا سه سالن سینما داشته باشیم میزان مراجعه مردم به مجتمع ها نیز افزون تر می شود.

ممنوعیت تبلیغ فیلم ها در شبکه های ماهواره ای 

فرجی با تاکید بر ممنوعیت هر شکل از تبلیغ فیلم در شبکه های ماهواره ای افزود: با توجه به پیگیریهای انجام شده از سوی ما و دادستانی هیچ گونه ارتباط مستقیمی از ناحیه دفاتر پخش فیلم ما انجام نشده و تهیه کنندگان به شکل خودسرانه این کار را انجام داده اند و سازمان سینمایی و قوه قضایی این عمل را محکوم و رد می کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها