صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

حمایت وزیر ارشاد از «لانتوری»: «لانتوری» فضائل اخلاقی اسلام را نمایش می‌دهد

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تازگی گفته‌هایی را در حمایت از فیلم « لانتوری» مطرح کرده است.

لانتوری

جنتی همچنان معتقد است که فیلم «لانتوری» فضائل اخلاقی که قرآن و اسلام بر آن‌ها تاکید بسیار دارد را نشان می‌دهد و از سایر فیلمسازان هم درخواست می‌کند که بیشتر به این‌گونه موضوعات بپردازند.

با آغاز نمایش «لانتوری» از چهارشنبه هفته گذشته، این فیلم در هفته اول اکران خود توانست مخاطبان بسیاری را به سالن‌های سینما بکشاند. در این فیلم که به موضوع قصاص می‌پردازد، نوید محمد زاده، مریم پالیزبان، باران کوثری، نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که پیش‌تر از «لانتوری» به عنوان فیلمی قرآنی یاد کرده بود، با حمایت مجدد از آخرین ساخته رضا درمیشیان گفت: «چند ماه قبل گفته بودم که در فیلم‌هایمان بایستی به بعضی از مسائلی که در قرآن آمده توجه کنیم چون بعضی وقت‌ها وقتی می‌گوییم فیلم ارزشی یا دینی بسازیم فکر می‌کنند اگر جانمازی در فیلم پهن باشد، کسی قرآن دستش باشد یا نماز بخواند یعنی فیلم دینی است ولی مهم این است که یکسری فضائل اخلاقی که قرآن و اسلام بر آن‌ها تاکید دارند مورد اشاره و تاکید باشد.»

جنتی که «لانتوری» را به دلیل به تصویر کشیدن فضائل اسلامی یک فیلم ارزشمند می‌داند، از سایر فیلمسازان درخواست می‌کند که بیشتر به این‌گونه موضوعات بپردازند: «در بخشی از فیلم «لانتوری» هم بر روی این نکته تاکید شده و این ارزشمند است، بنابراین فیلم‌سازان ما باید بیشتر روی این موضوع دست بگذارند و کار کنند.»

وزیر ارشاد در پایان و با اشاره به استقبالی که از سوی مخاطبان نسبت به فیلم «لانتوری» به وجود آمده ، درباره نقاط ضعف و قوت این فیلم می‌گوید: «فیلم «لانتوری» ممکن است اشکالاتی هم داشته باشد ولی در مجموع آن را مثبت می‌بینم و مشکل خاصی ندارد. من این فیلم را قبلا دیده‌ام، مجوز هم دارد و مشکل خاصی ندارد. این روزها هم می‌بینیم که استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.»

«لانتوری» آخرین ساخته رضا درمیشیان است که برای اولین بار در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. این فیلم داستان دختر روزنامه نگاری با بازی مریم پالیزبان را روایت می‌کند که توسط شخصیت اصلی فیلم، مورد  اسید پاشی قرار می‌گیرد و در پایان تصمیم می‌گیرد به جای قصاص، شخص ضارب را ببخشد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها