صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«رویاهای دم صبح» و دریافت جایزه از جشنواره داکوفست

مهرداد اسکویی در پانزدهمین جشنواره فیلم بین‌المللی مستند و فیلم کوتاه «داکوفست» کوزوو مورد تقدیر قرار گرفت.

رویای دم صبح
 دو فیلم «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی و «سونیتا» ساخته رخساره قائم‌مقامی در این دوره از جشنواره در بخش مسابقه حقوق بشر شرکت داشتند که در پایان جشنواره داکوفست کوزوو جایزه این بخش را به «رویاهای دم صبح» داد.

«آن‌ها که پریدند» محصول دانمارک، فیلم «کی کی» محصول آمریکا و سوئد، «هولیگان اسپرو» محصول آمریکا و چین، «عراق سال صفر» محصول فرانسه و عراق، فیلم «یک تراژدی از چاد» محصول چاد و فرانسه، فیلم «راسیست نباش!» محصول آمریکا، «در کنار معتقدان» محصول آمریکا و پاکستان در کنار دو فیلم ایرانی در بخش «حقوق بشر» به رقابت داشتند.

«رویاهای دم صبح» درباره نوجوانان دختر زیر ۱۸ سالی است که در کانون اصلاح و تربیت شهر زیبای تهران تحت نظارت هستند.

امسال بخش ویژه‌ای از جشنواره به بزرگداشت زنده یاد عباس کیارستمی اختصاص داشت که در این بخش دو فیلم «طعم گیلاس» و «کلوزآپ» به نمایش درآمد و عکس‌های مهرداد اسکویی نیز در این بخش در معرض دید عموم قرار گرفت.

پانزدهمین جشنواره فیلم بین‌المللی مستند و فیلم کوتاه «داکوفست» کوزوو ۵ تا ۱۳ آگوست برگزار شد. این جشنواره جوایزی در زمینه بهترین مستند بالکان، بهترین مستند بلند بین‌المللی، بهترین مستند کوتاه بین‌المللی، مستند سبز، جایزه مخاطبان، بخش حقوق بشر، بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم ملی اهدا می‌کند که جوایز آنها بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو است. این جشنواره یکی از دروازه‌های مهم ورود فیلم‌های مستند به جایزه اسکار است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها