صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اعتراض رئیس فراکسیون زنان مجلس به تحریم «لانتوری» توسط حوزه هنری

پروانه سلحشوری : مسئولان نباید با نمایش «لانتوری» به عنوان یک فیلم آسیب‌شناسانه و آگاهی‌دهنده به جامعه، اینگونه مخالفت کنند.

پروانه سلحشوری
در حالى كه سازمان سینمایی هيچ واكنشى به تحریم «لانتوری» توسط حوزه هنری نشان نداده پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان و عضو كمسيون فرهنگى مجلس به تحريم «لانتورى» اعتراض كرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه «لانتوری» یک فیلم آسیب‌شناسانه و آگاهی‌دهنده به جامعه است، از تقابل حوزه هنری با سازمان سینمایی درخصوص اکران فیلم‌ها انتقاد کرد.

پروانه سلحشوری با اشاره به ممانعت مسئولان حوزه هنری از نمایش فیلم سینمایی «لانتوری» در سینمای متعلق به این سازمان، گفت: پیشنهاد من این است قبل از چنین تصمیم‌گیری‌هایی، مسئولان حوزه هنری با حضور عوامل فیلم به تماشای فیلم‌ها بنشینند و استدلال‌ها و نکات یکدیگر را بشنوند؛ یا این کار را در حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس انجام دهند تا پس از تماشا و بررسی، مسئولان حوزه هنری دلایل مخالفت خود را با نمایش این آثار در سالن‌های تحت اختیار خود توضیح دهند؛ نمایندگان دلایل آن‌ها را در صورت قانع‌کننده بودن، خواهند پذیرفت اما در غیر این صورت مسئولان حوزه باید عملکرد خود را تغییر دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تقابل دو ارگان مهم فرهنگی در کشور، ادامه داد: این همه چند صدایی، تک‌روی، رفتار سلیقه‌ای در مباحث فرهنگی و هنری نظام جمهوری اسلامی ایران قابل‌قبول نیست؛ چراکه با این نحوه مدیریت به ریشه فرهنگ این مملکت آسیب وارد می‌شود.

وی تأکید کرد: به اندازه کافی در کشور معضلات و مشکلات مهمی همچون بیکاری، رکود، اعتیاد و دیگر بلاهای خانمانسوز وجود دارد که باید مسئولان تمام هم و غم خود را جهت رفع آن‌ها بگذارند؛ اما با این وجود هنوز معلوم نیست چه ارگانی متولی اصلی مباحث فرهنگی یا نمایش یک فیلم است!

رییس فراکسیون زنان مجلس با تأکید بر اینکه «ای کاش مسئولان به جای این دعواهای تاریخ مصرف گذشته، انرژی خود را صرف کارهای مفیدتری برای جامعه کنند»، گفت: آسیب‌های پیرامون جوانان به قدری گسترده است که مسئولان نباید با نمایش «لانتوری» به عنوان یک فیلم آسیب‌شناسانه و آگاهی‌دهنده به جامعه، اینگونه مخالفت کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: در شرایطی که متأسفانه 70 درصد خانواده‌های ایرانی ماهواره دارند، شاید نمایش چنین فیلم‌های جذابی بتواند گرایش آن‌ها را به شبکه‌های ماهواره‌ای کاهش دهد.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها