صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بررسی طرح افزایش قیمت بلیت به صورت شناور

هاشمی گفت: با تصویب طرح افزایش قیمت بلیت به صورت شناور، پردیس ها و سالن های مدرن قیمت بلیت‌شان به صورت شناور با سالن های دیگر متفاوت خواهد بود . افزایش قیمت بلیت باید با رضایت تهیه کننده صورت گیرد.

سید ضیاء هاشمی یکی از اعضای شورای صنفی نمایش  درباره  طرح ارایه قیمت بلیت به صورت شناور که در شورا مطرح شده است گفت: ارایه طرح افزایش قیمت بلیت به صورت شناور طرحی بود که از سوی چند تن از اعضاء ارایه شد و نیاز به بررسی و زمینه سازی داشت که متاسفانه چند سینمادار بدون اطلاع درست از طرح و به استناد آن قیمت بلیت را در چند پردیس سینمایی افزایش دادند.

وی درباره طرح توضیح داد: این طرح در شرایطی اجرایی می شود که با رضایت تهیه کننده صورت گیرد و نامه رضایت تهیه کننده از افزایش قیمت بلیت به پخش کننده در شورای صنفی نمایش به ثبت رسیده باشد. پخش کننده و سینمادار نمی تواند به تنهایی رای به افزایش قیمت بلیت دهد.

هاشمی درباره شرایط سینماها برای افزایش قیمت بلیت گفت: افزایش قیمت بلیت تنها در پردیس ها و سینماهای مدرن صورت می گیرد و به مرور قیمت بلیت کاهش می یابد. در ابتدای اجرایی شدن طرح، کاهش یافتن قیمت بلیت هم باید با اطلاع و صدور حواله شورای صنفی صورت گیرد تا برخی سینماداران نتوانند خودسرانه  قیمت بلیت را کاهش یا افزایش دهند.

وی درادامه گفت:در صورت تصویب طرح  قیمت بلیت ها در هفته هایی از اکران قیمت بلیت پردیس های سینمایی و سالن های مدرن کاهش می یابد تا مخاطبین با توانایی های مالی مختلف  بتوانند از همه فیلم ها در هر سالنی که مایل هستند استفاده کنند.

هاشمی درپاسخ به این سوال که حواله فیلم «فروشنده» برای اکران با چه قیمتی صادر شد گفت: حواله قیمت بلیت فروشنده 10 هزار تومان بود و در شورای صنفی نمایش تخطی برخی از سینماداران حتما مورد بررسی قرار می گیرد.

بنابراین گزارش، سینماهای زندگی و ملت همچنان به تخلف خود ادامه دادند و قیمت بلیت فروشنده را امروز (14 شهریورماه) کاهش ندادند . این در شرایطی است که پردیس سینمایی آزادی قیمت بلیت خود را امروز کاهش داد و با قیمت 10 هزار تومان بلیت ارایه می دهد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها