صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تورنتو قلب اصلی فعالیت های سینمایی خارج کشور، از شهاب حسینی تا جشنواره سینمای ایران

تورنتو این روزها به قلب اصلی فعالیت های سینمایی خارج ایران تبدیل شده. هفته پیش تورنتو میزبان شهاب حسینی بازیگر شناخته شده سینمای ایران بود و چندین برنامه با حضور پرشور بینندگان ایرانی در این شهر انجام شد.

جشنواره فیلم‌های ایرانی تورنتو
همچنین از چهاردهم تا شانزدهم اکتبر (۲۳ تا ۲۵ مهر) ، دومین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی تورنتو، سینه‌ایران، در شیک ترین و مجهزترین سالن سینمایی آمریکای شمالی ، سالن شماره دو مجموعه سینمایی تیف بل لایت باکس برگزار خواهد شد.

در این جشنواره در مجموع یازده فیلم بلند ایرانی نمایش داده خواهد شد. این یازده فیلم که همگی در سال اخیر توسط فیلمسازان ایرانی ساخته شده‌اند، از بهترین‌های سینمای روز ایران محسوب می‌شوند و جوایز متعددی از جشنواره فیلم فجر و جشنواره‌های جهانی کسب کرده‌اند.

به نقل از مدیر جشنواره، امیر گنجوی، فیلم‌های این دوره‌ی جشنواره از سبک‌ها، موضوعات و قالب‌های گوناگونی انتخاب شده‌اند که نمایانگر عمق و تنوع چشمگیر سینمای معاصر ایران می‌باشد، و فرصتی استثنایی برای دوستداران سینما در تورنتو فراهم می‌آورد که در جریان گرایش قالب سینمای روز ایران قرار بگیرند.

عناوین و زمان نمایش فیلم‌های این دوره عبارتند از: «خشم و هیاهو»، افتتاحیه جشنواره، به کارگردانی هومن سیدی و «زاپاس» به کارگردانی برزو نیک نژاد در تاریخ چهاردهم اکتبر، «هاری» ساخته امیراحمد انصاری، «خشکسالی و دروغ» ساخته پدرام علیزاده، «لانتوری» ساخته رضا درمیشیان و «نیمه شب اتفاق افتاد» ساخته تینا پاکروان در تاریخ پانزدهم اکتبر، «پارادایس» ساخته علی عطشانی، «متولد ۶۵» ساخته مجید توکلی، «دختر» ساخته رضا میرکریمی، «پولاریس» ساخته سودابه مرادیان و اختتامیه جشنواره، فیلم «وارونگی» ساخته بهنام بهزادی در تاریخ شانزدهم اکتبر. تهیه بلیط برای تمامی فیلم‌ها از طریق وبسایت جشنواره (cineiran.ca) میسر می‌باشد.

تا کنون حضور تینا پاکروان، کارگردان فیلم‌های «خانوم» و «نیمه شب اتفاق افتاد» ، گوهر خیراندیش، پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران و سودابه مراديان ، کارگردان سینمای ایران ، در این جشنواره قطعی شده است. همچنین قرار است که هومن سیدی و فرهاد اصلانی در این جشنواره شرکت نمایند.

برگزاری این جشنواره عام المنفعه به همت داوطلبان جامعه ایرانی و غیرایرانی تورنتو کانادا، حمایت اسپانسرهای جشنواره ، همچنین کمک‌های مردمی و همچنین حمایت بسیار خوب تهیه کننده ها و پخش کننده های بین المملل سینمای ایران ممکن شده است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها