صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اولین اکران جهانی «پولاریس» با حضور بهرام رادان و سودابه مرادیان در جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی تورنتو

فیلم «پولاریس» در اولین اکران جهانی خود، در جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی تورنتو، سینه‌ایران، به روی پرده خواهد رفت.

پولاریس
این فیلم که اولین فیلم بلند سینمایی «سودابه مرادیان» به شمار می آید در سال ۱۳۹۴ به عنوان محصول مشترک ایران و آمریکا تولید گردیده است. در کارنامه ی هنری مرادیان، پیش از «پولاریس» کارگردانی فیلم‌های مستندی از قبیل «میهن»، «قصه خاک سوخته» و «ماشین روز قیامت» به چشم می خورد.

«پولاریس» ساختاری مستند گونه دارد و تجربه‌ی کارگردان از جنگ و مهاجرت را در بستری ملودرام به هم می‌آمیزد. به گفته ی مرادیان دیوانگی، کاراکتر اصلی فیلم «پولاریس» است. داستان فیلم درباره‌ی دختر خبرنگاری است که در جنگ‌های افغانستان و عراق حضور داشته و دچار اختلال استرس پس از سانحه است. در ساختمان خانه‌ی این دختر در آمریکا بسته ای مشکوک به بمب پیدا می شود و این آغاز ملودرام فیلم است.

بهرام رادان، بازیگر نام‌ آشنای سینمای ایران، به عنوان شخصیت اصلی مرد در کنار آلیتسیا باخلدا، ستاره‌ی آمریکایی-لهستانی و شخصیت اصلی زن فیلم به نقش آفرینی می‌پردازند. از دیگر بازیگران این فیلم الیزابت رم و کوبی رایان مک لافلین هستند و رویا تیموریان نیز به شکل افتخاری در این فیلم حضور خواهد داشت.

جشنواره ی فیلم تورنتو به بهانه ی اکران این فیلم میزبان بازیگر برجسته‌ی سینمای ایران، بهران رادان و کارگردان فیلم سودابه مرادیان خواهد بود.

جشنواره فیلم‌های ایرانی تورنتو که دومین سال برگزاری خود را تجربه می‌کند، با تمرکز بر سینمای روز ایران و استعدادهای نوظهور این عرصه، بیش از ده عنوان از بهترین‌های سال سینمای ایران را به تورنتو خواهد آورد. این جشنواره در روزهای چهاردهم تا شانزدهم اکتبر در سالن شماره ۲ مجتمع تیف بل لایت باکس تورنتو، با حضور تنی چند از چهره‌های شناخته‌شده سینمای ایران برگزار خواهد شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها