صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

جلسه شورای صنفی بدون مصوبه

رئیس شورای صنفی نمایش گفت: اعلام تعطیلی سینماها در ایام سوگواری بدون هماهنگی با شورا دخالت در امور صنفی است و به همین دلیل امروز شورا هیچ مصوبه ای نداشت.

همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی نمایش  درباره جلسه امروز (27 مهر) شورای صنفی نمایش گفت: در شورای صنفی نمایش مصوب شد تا  طبق سنوات گذشته فیلم هایی که از جهت مضمون و محتوا در ضدیت ایام سوگورای اباعبدالله الحسین (ع) قرار نمی گیرند می توانند در پنج روز تعطیلات ایام سوگواری اکران شوند امسال سه فیلم «هیهات»، «اروند» و «کربلای جغرافیای یک تاریخ» شامل این مصوبه  می شدند و طبق مصوبه قرار بود به اکران ادامه بدهند. متاسفانه در یک حرکت ناهماهنگ با شورای صنفی یکی از مسئولین وزارت ارشاد، اعلام تعطیلی کردند و از اکران سه فیلم جلوگیری شد بدون کوچکترین توجه به شورا صورت گرفت و آقایان هیچ استدلال و توجیهی برای این تصمیم به شورای صنفی نمایش ارایه ندادند.

وی ادامه داد: این روش و نوع عملکرد آقایان دخالت در شورای صنفی نمایش و  امور صنفی تلقی می شود و شورای صنفی نمایش نسبت به این مساله حساس است و موضع دارد به همین دلیل امروز هیچ مصوبه ای نداشتیم و هیچ قراردادی به ثبت نرسید تا انشاء الله بعد از شنیدن توضیحات آقای ایل بیگی این مشکل مرتفع شود.

اسعدیان در پاسخ به این سوال که فعالیت سه شرکت تهیه کننده و عدم فعالیت ها از سوی قوه قضاییه گفت: شورای صنفی نمایش ظرف هفته گذشته نامه ای به وزارت ارشاد ارایه داد تا در حل مشکل و وضعیت فعالیت این شرکت ها تسریع به عمل آورد که هنوز پاسخی از وزارت ارشاد دریافت نکردیم. اکران فیلم هایی که از این هفته صورت می گیرد و مربوط به شرکت های اعلام شده است مصوبات قبل از نامه قوه قضاییه بوده است.

وی در خاتمه تاکید کرد: مصوبات قبلی شورای صنفی نمایش در حال انجام است و از این هفته چهارشنبه (28 مهرماه) سه فیلم «سیانور»، «نیمه شب اتفاق خواهد افتاد» و «آس و پاس» اکران می شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها