صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

با بازی متفاوتی از پژمان بازغی فیلمبرداری «چهل کچل» به پایان رسید

فیلمبرداری این فیلم سینمایی به تازگی به پایان رسیده و قرار است حسن ایوبی تدوین آن را انجام دهد.

فیلمبرداری فیلم سینمایی «چهل کچل» به تازگی به پایان رسیده و قرار است حسن ایوبی تدوین آن را انجام دهد. 
داستان این فیلم درباره یک باور محلی است اما این باور محلی افسانه نیست، در واقع موضوع اصلی آن درباره سیل است که قهرمان قصه سعی دارد در مقابل طبیعت و بلایای آن بایستد.
۹۰ درصد از «چهل کچل» در شهر نِکا در استان مازندران و زیر باران فیلمبرداری شده است و به همین دلیل ساخت این فیلم سینمایی زحمت زیادی داشته و کار بسیار سختی بوده است
صادق صادق دقیقی کارگردان این فیلم سینمایی می گوید:به طور کلی فیلمبرداری در زیر باران کار بسیار سختی است اما دشواری آن وقتی ۲ چندان می شود که در شهرستان و در میان گل و لای ها این کار انجام شود. پژمان بازغی به خاطر همین موضوع بسیار اذیت شد زیرا صحنه هایی داشتیم که او باید میان آن گل و لای ها می رفت. با این وجود او یکی از بهترین بازی های خود را به نمایش گذاشت.


وی بیان کرد: تمام عوامل «چهل کچل» به صورت جهادی در این فیلم کار کردند، زیرا با وجود آن شرایط فیلمبرداری ما در ۴۰ جلسه به پایان رسید. من فکر می کنم اگر این گروه را نداشتم کار ما در ۷۰ جلسه هم تمام نمی شد زیرا در مواقعی بارندگی به قدری بود که گاهی حتی نمی توانستیم دوربین را تکان دهیم.
 در این فیلم حتی یک لوکیشن تکراری هم دیده نمی شود و بر خلاف «تا آمدن احمد» که بیش از ۸۰ درصد از فیلم در یک خانه روایت می شد اما «چهل کچل» مکان های مختلفی به لحاظ تصویری دارد.تمام تلاش ما بر این است تا «چهل کچل» را به سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برسانیم، اما اگر این اتفاق نیفتد آن را به جشنواره های خارجی می فرستیم البته در حال حاضر هم صحبت هایی برای حضور در این جشنواره ها شده است برای مثال قصد داریم آن را در جشنواره «نانت» فرانسه به نمایش بگذاریم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مضمون این فیلم به صورتی است که مخاطب را هم می خنداند و هم به گریه می اندازد دورخیز ما برای حضور در جشنواره های خارجی است.
در این فیلم پژمان بازغی، رضا ناجی، سوگول طهماسبی، مریم بوبانی، ونوس حسن کانلی و ... به ایفای نقش می پردازند.دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها