صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

رونمایی از دو مستند محیط‌ زیستی رخشان بنی‌اعتماد

یکشنبه شب دوم آبان ماه جشن انتشار دو مستند «همه درختان من» و «یک ساعت از عمر» هردو از ساخته‌های رخشان بنی‌اعتماد با حضور فعالان محیط زیست و عده‌ای از سینماگران و اهالی رسانه در پردیس چارسو برگزار شد.

بنی اعتماد
 یکشنبه شب دوم آبان ماه جشن انتشار دو مستند «همه درختان من» و «یک ساعت از عمر» هردو از ساخته‌های رخشان بنی‌اعتماد با حضور فعالان محیط زیست و عده‌ای از سینماگران و اهالی رسانه در پردیس چارسو برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر رخشان بنی‌اعتماد کارگردان و مجتبی میرتهماسب تهیه‌کننده این مستندها، محمد درویش و اسماعیل کهرم فعالان شناخته شده محیط زیست حضور داشتند.

مستند «همه درختان من» به زندگی مه لقا ملاح فعال محیط زیست می‍‎پردازد که پنجاه سال است زباله تولید نکرده و «یک ساعت از یک عمر» نیز دقایقی با اسکندر فیروز را به تصویر می‌کشد که به عنوان پدر محیط زیست ایران شناخته می‎شود اما اوایل انقلاب به اعدام محکوم شده بود و سال‌هایی را نیز در زندان سپری کرد، با این حال حاضر به ترک وطن نشد.

«همه درختان من» و «یک ساعت از یک عمر» دو فیلم مستند تازه رخشان بنی اعتماد به تازگی از سوی موسسه فرهنگی بتهوون منتشر شده و در دسترس عموم قرار گرفته‌اند. تهیه‌کنندگی این دو مستند را مجتبی میرتهماسب به عهده دارد.

پس از نمایش خلاصه‌ای از این دو مستند، رخشان بنی اعتماد که در جشن رونمایی از این دو فیلم با ماسک ظاهر شده بود از این بابت از حضار عذرخواهی کرد و دلیل آن را این طور توضیح داد: «در سال ۹۲، همانطور که در فیلم دیدید ما در روزهای بسیار آلوده تهران مشغول فیلم‎برداری بودیم که به تعطیلی مدارس هم منجر شده بود. به خاطر دارم در آن روزها همه عوامل فیلم و کسانی که سرصحنه بودند ماسک زدند و عکسی گرفتیم تا به صورت نمادین اعتراض‌مان را به این موضوع نشان داده باشیم که یادگاری خوبی شد، اما امروز به صورت اتفاقی به خاطر بلایی که در دندان پزشکی سر من آمده ماسک زده ام و این ماسک ادامه آن اعتراض نیست.»

او با توجه به حضور فعالان محیط زیست و تعاملی که شکل گرفته درخواست کرد آن‌ها هم به جاافتادن آداب کپی رایت کمک کنند و اگر فیلم را جایی نمایش می دهند از صاحب اثر اجازه بگیرند. او همچنین برای نشر بتهوون آرزوی موفقیت کرد و از کسانی که او را در ساخت این دو مستند همراهی کرده‌اند، تشکر کرد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها