صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

فیلم «نفس» نگاه تازه ای به ادبیات جنگ وارد کرد

ساعد نیکذات فیلمبردار فیلم سینمایی «نفس» گفت: همکاری با نرگس آبیار علاوه بر اینکه جنس دیگری از فیلمسازی را به سینمای ایران عرضه کرد، توانست نگاه تازه ای را در ادبیات جنگ جاری کند.

ساعد نیکذات فیلمبردار فیلم سینمایی «نفس»  گفت: خوشحالم با وجود همه سختی‌هایی که برای ساخت این فیلم با آن مواجه بودیم بالاخره «نفس» آماده شد و قرار است روی پرده نقره‌ای رود.

وی ادامه داد: همکاری‌ام با نرگس آبیار برای من یک چالش جدید بود چون با کارگردانی کار می‌کردم که علاوه بر سینما، ادبیات را هم می‌شناسد و کارگردانی که از دل ادبیات متولد می‌شود نکته بینی خاصی دارد و جزئیات را بیشتر می‌کاود. ضمن اینکه آبیار سینما را با مستندسازی آغاز و سینمای مستند روح جستجوگر را در این کارگردان تقویت کرده است.

فیلمبردار فیلم «زمانی برای مستی اسب‌ها» بیان کرد: روح سیال و جستجوگر کارگردان باعث شد تا دوربین سیار باشد. البته در فیلمبرداری فیلم «شیار 143» نیز از دوربین روی دست و سیال استفاده کردیم اما فرق فیلم «نفس» با «شیار 143» در استفاده از دوربین روی دست این بود که در این فیلم با کودکان همراه می‌شدیم اما در «شیار 143» با افراد بزرگسال سر و کار داشتیم.

وی یادآور شد: به همین دلیل در فیلم «نفس» باید هم قد بچه می‌شدم تا کودکان فیلم با دوربین آشنا شوند و آشتی کنند. اما آنچه در کار با نرگس آبیار برای من مهم بود توجه به این نکته بود که زود به تفاهم رسیدیم و من به توان نویسندگی و اشراف بر کارگردانی او اعتماد کرد و او هم به توان فنی و تخصص من اعتماد داشت.

نیک ذات گفت: در ادامه کار اصغرنژاد ایمانی به جمع ما اضافه شد و کار خیلی درست و حرفه‌ای پیش رفت. با توجه به تعدد لوکیشن و کار با کودک این فیلم باید در عرض 5 ماه فیلمبرداری می‌شد اما در مدت زمان 75 روز یعنی نزدیک به سه ماه فیلمبرداری به پایان رسید.

وی در پایان بیان کرد: به اعتقاد من مردم با دیدن این فیلم یک ساعت و چند دقیقه به معنای واقعی زندگی می‌کنند و فیلمی غیر تجاری خواهند دید.

فیلم سینمایی نفس از ١٩ ابان ماه در سراسر ایران اکران می‌شود و پیش فروش اینترنتی این فیلم سینمایی از فردا آغاز می‌شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها