صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

فیلمبرداری«چمران» فردا از سرگرفته می‌شود/ توقف پروژه صحت ندارد

رابط فرهنگی پروژه شهید چمران گفت: تعطیلی فیلم تنها برای استراحت گروه و همزمان با ماه مبارک رمضان بود، از فردا فیلمبرداری با حضور فریبرز عرب‌نیا از سرگرفته می‌شود و تدوین فیلم نیز آغاز شد.

حاتمی کیا
 «پژمان لشکری‌پور» رابط فرهنگی پروژه سینمایی «چ» در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره تعطیلی فیلم و تغییر بازیگر نقش چمران گفت: تعطیلی به آن معنا که مد نظر دوستان است درکار نبوده است. گروه از 20 روز پیش در پاوه برای فیلمبرداری مستقر شدند و با سرعت خوبی هم کار پیش رفته بود. طبیعتا با حلول ماه مبارک رمضان یک تعطیلی چند روزه نیاز بود. آقای کریمی (تهیه‌کننده) تشخیص داد ابتدای ماه مبارک دو روز به گروه استراحت داده شود.
وی در ادامه گفت: طبق برنامه‌ریزی دوستان حدود 15 تا 20 جلسه گروه در پاوه کار دارند و استراحت در این دو روز انجام شد که متاسفانه برخی از دوستان تعبیر دیگری از این استراحت داشتند.
وی در پاسخ به این سؤال که زمان استراحت گروه از چه زمانی آغاز شد، گفت: از ابتدای هفته گروه استراحت داشتند. امروز ظهر بعد از اذان آقای حاتمی‌کیا و تعدادی از افراد که در تهران هستند به پاوه عزیمت می‌کنند و از فردا ضبط صحنه‌های پاوه با حضور آقای حاتمی‌کیا و فریبرز عرب‌نیا از سر گرفته می‌شود و طبق روال در سایت فیلم اخبار مربوطه منتشر می‌شود.

* آغاز تدوین «چ»
وی در پاسخ به این سوال که شاید به دلیل منتشر نشدن هیچ عکسی از عرب‌نیا در نقش شهید چمران شائبه تغییر این بازیگر به وجود آمده است، توضیح داد: تدوین همزمان فیلم توسط «مهدی حسینی‌وند» شروع شده است و هفته آینده نیز از گریم فریبرز عرب‌نیا در نقش شهید چمران رونمایی می‌شود، تاکنون هیچ عکسی از عرب‌نیا منتشر نشده است و هفته آینده رونمایی خواهد شد.

لشکری‌پور در پاسخ به این سوال که این دعوایی که از آن صحبت می‌شود صحت دارد یا خیر، گفت: دوستان متاسفانه شتابزده عمل کردند و شنیده‌ها را منتشر کردند. در یک پروژه که چهار ماه فیلمبرداری دارد و کار سنگینی است طبیعتا ممکن است اختلاف نظر وجود داشته باشد، کارگردان بخواهد جلساتی با گروه فیلمبرداری، بازیگری، برنامه‌ریزی ‌و ... جلسه بگذارد تا نظراتش بهتر و بیشتر تامین شود و این طبیعی است که استراحت داده شود تا کارگردان به بازخوانی، اصلاح برخی امور و روند رو به جلو و بهتر فیلم همت گمارد. این استراحت چند روزه برای کاری که چهار ماه فیلمبرداری آن به طول خواهد انجامید کاملا طبیعی و دور ذهن نیست.

* دهکده مقاومت لوکیشن فیلم در تهران
وی در ادامه گفت: آقای عرب‌نیا فردا جلوی دوربین خواهد بود، این پروژه بزرگ و سختی است، پس از پاوه گروه به تهران خواهند آمد و در تهران در سه سایت فیلمبرداری صورت می‌گیرد‌. دوستان کمک کنند تا کار خوب و ماندگاری برای سینمای ایران بماند. همانطور که پس از گذشت سال‌ها هنوز عزیزان مطبوعاتی و منتقدین درباره «آژانس شیشه‌ای» ابراهیم حاتمی‌کیا صحبت می‌کنند و این فیلم را دوست دارند انشاء الله کمک کنند تا فیلم در شرایط مناسب پیش برود.
نماینده ویژه بنیاد سینمایی فارابی در پروژه شهید چمران گفت: فیلم شهید چمران تدارکات سختی دارد، پروژه گسترده‌ای است، مربوط به سی و چند سال پیش است و به نوعی تاریخی محسوب می‌شود. دوستان کمک کنند تا کار در آرامش و با شرایط مطلوب پیش برود.
وی درباره بخش‌های باقی‌مانده در پاوه گفت‌: فیلمبرداری بین 15 تا 20 روز دیگر در‌ پاوه ادامه خواهد داشت. در این فیلم فضاهای خارجی در پاوه ضبط می‌شود و بخش‌های داخلی همگی در تهران و در سه سایت در منطقه دهکده مقاومت فیلمبرداری می‌شود و حدود دو ماه و نیم در این سه سایت گروه فیلمبرداری می‌کنند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها