صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گزارش کنفرانس خبری فیلم «جاودانگی» با حضور کارگردان فیلم در جشنواره هانوی

پس از اکران «جاودانگی» در جشنواره هانوی، کنفرانس خبری این فیلم با حضور مهدی قادری کارگردادن این اثر برگزار شد.

جاودانگی - جشنواره هانوی
جاودانگی در جشنواره هانوی

مجری جلسه ضمن معرفی «جاودانگی» افزود: پیش از این فیلم های کوتاه فرد قادری در هشتاد جشنواره جهان اکران شده و بیش از بیست جایزه دریافت کرده اند. «جاودانگی» نخستین فیلم بلند این فیلمساز سی ساله است.

«لاو دونگ» منتقد جلسه: داستان سرایی شما در «جاودانگی» یادآور قصه های "هزار و یک شب" است، این تاثیرپذیری در شما وجود داشته که این فیلم را در جشنواره های جهانی به اثری موفق تبدیل کرده است؟

کارگردان «جاودانگی»: زمان نگارش فیلمنامه به این موضوع فکر نکرده بودم اما شاید شباهت بین روایت «جاودانگی» و قصه های هزار و یک شب وجود داشته باشد. در فیلم هر قصه از میانه قصه دیگر شروع می شود و گاهی پایان هر قصه آغازیست بر قصه دیگر. هرکدام از قصه ها قسمتی از جامعه است که در نهایت به هم متصل می شوند تا شکل دایره ای از زندگی را نشان دهند.

«لاو دونگ»: در «جاودانگی» زنان ایرانی را در طیف های مختلف می بینیم. فیلم شما گستره جامعه ایرانی را در برمی گیرد؟

مهدی فرد قادری: جامعه ایرانی از عقاید مختلف تشکیل شده و زنان به عنوان بخشی مهم، تاثیر زیادی در شکل گیری خانواده دارند. زن های فیلم با آنکه در بسیاری از مسائل با یکدیگر متفاوتند اما وقتی پای عشق می رسد یکسان رفتار می کنند، چه عشق مادر به فرزندش، چه عشق خواهر به برادرش و یا زن به شوهرش.

در پایان یکی از خبرنگاران در مورد فرم فیلم پرسید که فردقادری گفت: در فیلم های کوتاهم از فرم پلان-سکانس استفاده کرده بودم و «جاودانگی» ادامه منطقی همان فیلم هاست. از لحاظ محتوا، قصه های رویاگونه فیلم در زمانی سیال و بدون مکث یا قطع رخ می دهند.

«جاودانگی» به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی ساخته شده و عرضه و پخش بین المللی آن به عهده محمد اطبایی «مستقل های ایرانی» است.

یادآوری می شود فیلم «جاودانگی» در گروه هنروتجربه در حال اکران است.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها