صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گلاب آدینه با «دوازده روز» 3 آذر ماه می‌آید

کران فیلم سینمایی «دوازده روز» به کارگردانی مصطفا قربان‌پور از چهارشنبه سوم آذرماه در سینماهای سراسر کشور آغاز می‌شود.

12 روز
اولین ساخته سینمایی قربان‌پور داستان پسر 10 ساله‌ای است که به سرطان مبتلاست و در بیمارستان فوق تخصصی «محک» بستری است. او می‌داند فرصت محدودی برای تجربه زندگی دارد. وی ارتباط نزدیک و بسیار صمیمی با یکی از مددکاران بیمارستان برقرار می‌کند و ...

قربان‌پور درباره فیلم «دوازده روز» گفت: این فیلم اقتباسی است از رمان اسکار و بانوی گلی پوش اثر اریک امانوئل اشمیت. «دوازده روز» از هفت سال پیش تاکنون فرصت و امکان اکران نداشته و در بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان سال جایزه ویژه هیئت داوران؛ پروانه زرین و دیپلم افتخار را در بخش فیلم بلند به‌خود اختصاص داد.

قربان‌پور درباره ویژگی‌های تکنیکی به‌کار رفته در این فیلم گفت: برای اولین‌بار در سینمای ایران از تکنیک رئال-انمیشن روتوسکوپی در این فیلم استفاده شده است. به‌این صورت که بعد از ساخت فیلم، تعداد انتخاب شده‌ای از فریم‌ها پرینت گرفته شد و روی‌ نسخه پرینت با آبرنگ نقاشی شد و سپس فریم‌ها اسکن شد. دلیل انتخاب و به‌کارگیری این تکنیک ایجاد مرز بین ئاقعیت و رویا برای شخصیت اول بوده است.

«دوازده روز» به مرگ و زندگی انسان‌ها پرداخته و در این فیلم گلاب آدینه، مریم کاویانی و محمدجواد جعفرپور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

محمدجواد جعفرپور در بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان سال پروانه زرین و دیپلم افتخار جایزه بهترین بازیگر کودک را از آن خود کرد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها